comScore

Denys Boyko'dan taraftara cevap! Haftanın kalecisi seçildi

22 Şubat 2019, Cuma 21:14
Denys Boyko'dan taraftara cevap! Haftanın kalecisi seçildi

Dinamo Kiev taraftarlarının maçtan 1 gün önce eşine tepki mesajları yağdırdığı Boyko, Olympiakos maçında kalesinde devleşerek UEFA Avrupa Ligi'nde haftanın 11'ine seçildi. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Kiev ile Olympiakos arasında oynanan maçta Ukrayna ekibi müsabakayı 1-0 kazanırken kaleci Denys Boyko, UEFA Avrupa Ligi'nde haftanın 11'ine seçildi. 

Dinamo Kiev taraftarları maçtan önce eşinin yaptığı paylaşıma büyük tepki gösterirken, Ukraynalı kaleci Olympiakos maçında kalesinde tam anlamıyla devleşti. Dinamo Kiev'in Olympiakos'u 1-0 yenerek tur atladığ maçta 5 kurtarış yapan Boyko, 2 de karşı karşıya çok kritik kurtarışlara imza atarak takımının turu geçmesinde büyük pay sahibi oldu. Ukraynalı kaleci başarılı performansının ardından UEFA Avrupa Ligi'nde haftanın 11'ine seçildi. 
TARAFTARLAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Boyko'nun performansından memnun olmayan Dinamo Kiev taraftarları, Miami'de tatil yapan Ukraynalı kalecinin eşi Valeria'ya tepki dolu birçok mesaj gönderdi. Taraftarların ortak görüşü, "Miaimi'de çok fazla para harcamayın. Çünkü yakında eşinizle birlikte Dinamo Kiev'den kovulacaksınız. Ondan sonra nasıl yaşayacaksınız?" şeklindeydi. 

Dinamo Kiev'e transfer olduktan sonra yediği hatalı gollerle eleştirilen Boyko, her ne kadar Ukrayna Ligi'nde sezonun ilk yarısında kurtarış anlamında en iyiler arasında yer almasına rağmen kritik maçlardaki hataların Dinamo Kiev'i şampiyonluk yarışında geriye düşünce, taraftarlar faturayı Ukraynalı kaleciye kesmişti. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)