comScore

Denizlispor Denizlispor

Denizlispor'dan sponsor isyanı!

30 Eylül 2016, Cuma 15:02
Denizlispor'dan sponsor isyanı!

TFF 1. Lig ekiplerinden Denizlispor Kulüp Asbaşkanı Ali Fırat, yayınlanmayan bir lige kimsenin sponsor olmadıklarını ve maddi açıdan kayıp yaşadıklarını ifade etti. 

FutbolArena - TFF 1. Lig'de birçok takım maddi anlamda sıkıntılı geçirdiği bu günlerde TFF 1.lig karşılaşmalarının canlı yayınlanmamasından ötürüde maddi kayıp yaşıyorlar. Denizlispor Kulüp Asbaşkanı Ali Fırat yaptığı açıklamada yayınlanmayan bir lige sponsor bulamadıklarını ifade etti.
 
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yeterince haklarının korunmadığını belirten Denizlispor Kulüp Asbaşkanı Ali Fırat "Bu durum Türkiye Futbol Federasyonunun 1. Lig takımlarını ne kadar önemsediğinin kanıtıdır. Takımlarımız borç içinde bir yerlere gelmeye çalışıyor, hepsi kıyasıya mücadele ediyor ancak yayın olmadığı için hiçbir gelir elde edemiyor. Yayınlanmayan bir ligde kimse takımlara sponsor olmak istemiyor, statlardaki panolara bile reklam alamıyoruz. 1. Lig'de şu an için borçsuz bir takım yok ve takımlarımızın şu an Spor Toto gelirleri dışında hiçbir geliri de yok. Anadolu kulüpleri iflas etsin isteniyor. TFF'nin asli görevi bizim gibi Anadolu takımlarını kollamaktır, ceza vermek değil. Kazandığımız puanlardan silinen 3 puanın tekrar yerine konması için mücadele edeceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Şehir takımlarını taraftarları şifresiz ve para vermeden izlemesi gerektiğini belirten Ali Fırat "Bugün öğrendiğimiz yayın ihalesinin Digitürk'e verilebileceği haberi umarız doğru değildir. TRT gibi bir kurum varken insanların Digitürk almaya mecbur edilmesi kabul edilemez. En kısa zamanda bu konunun netlik kazanmasını ve Anadolu takımlarının daha fazla mağdur edilmemesini istiyoruz." şeklinde konuştu. 

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.