comScore

Denizlispor Denizlispor

Mehmet Özdilek'ten istifa yanıtı! 'Kaos ortamı daha kötüye götürür'

15 Şubat 2020, Cumartesi 18:05
Mehmet Özdilek'ten istifa yanıtı! 'Kaos ortamı daha kötüye götürür'

İstifaya davet edilen Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, "12 hafta var. 12 haftada birçok şeyin değişebileceğini düşünüyorum." diye konuştu.

FutbolArena - Süper Lig'in 22. haftasında Denizlispor evinde karşılaştığı Kayserispor'a 1-0'lık skorla mağlup oldu. İstifa tezahüratları ile karşılaşan Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Kayserispor mağlubiyetinin ardından, “12 hafta var. 12 haftada birçok şeyin değişebileceğini düşünüyorum. Bir kere her şeyden önce sakin kalmak çok önemli özellikle bu lige gelen yeni takımlar için kaos ortamı daha da kötüye götürür. Onun için kafayı kaldırıp yola devam etmek lazım” dedi.
 

Mehmet Özdilek, Denizlispor'dan istifa edecek mi?


"Tabi kaybetmek kolay değil. Bu ligde hep söylüyorum her maç çok zor. Maç öncesinde de söylemiştim; bu tür müsabakalar biraz daha ciddiye alınması gereken, biraz daha mücadelenin ön plana çıkarılarak kolaylaştırılacağı bir müsabakaydı. Tabi maç öncesinde bir oyuncumuzun kadrodan çıkması bütün hafta boyunca çalıştığımız bütün sistemi alt üst etti. Onu çok net söyleyeyim. Oyun çok başladığı an itibariyle ilk devre itibariyle rakibin Mensah haricinde bire bir götürdüğü bir top haricinde başka pozisyonu yok. Biz özellikle kenarlara oynayarak, yerden sert ortalarla neticeye gitmeyi düşünmüştük ama ortalarda ve ceza sahası içinde maalesef o bitiriciliği yapamadık. Doğru yerleri tercih edemedik. Şu bir gerçek içerideki maçlarda maalesef bir istikrarı yakalayamadık. Yani benim bulunduğum süreç, evveliyatı maalesef o coşkuyu o heyecanı takım kendi üzerinde hissetmiyor. Bunun birçok nedeni olabilir bilemem tabi."

"KAOS ORTAMI YENİ TAKIMLARI DAHA KÖTÜYE GÖTÜRÜR"
"Dolayısıyla ligin artık boyu kısaldı. 12 hafta var. 12 haftada birçok şeyin değişebileceğini düşünüyorum. Bir kere her şeyden önce sakin kalmak çok önemli özellikle bu lige gelen yeni takımlar için kaos ortamı daha da kötüye götürür. Onun için sağlıklı ve sakin kalmak Denizlispor'un geleceği için çok daha doğru bir yol haritası olur. Onun için kafayı kaldırıp yola devam etmek lazım. Rakibi tebrik ediyoruz. Bizim içinde tabi önemli bir kayıp oldu. Kendi sahamızdaki bu kayıp ki dışarıda çok başarılı bir Denizlispor içeride maalesef bu başarı çizgisini içeriye taşıyamadı. Sonucunda üzgünüz tabi ki yani."

MEHMET ÖZDİLEK'TEN İSTİFA SORUSUNA YANIT

Özdilek bir gazetecinin ‘7 haftadır alınmayan galibiyet var ve tribünlerden istifa çağrıları yapıldı neler söyleyeceksiniz?' sorusuna yanıt vererek şunları söyledi:

“İstifa konusuna gelirsem, evet tribünlerin yaptığı bir söylem var. Ama bu söylem bugün olmadı. Geldiğim ilk hafta da bu söylemi gördüm, bu söylemi duydum. İkinci hafta da gördüm. Maçın 5.dakikasında da gördüm, 25. dakikasında da gördüm, 90. dakikasında da gördüm ama bu tür söylemler bana çok zarar vermez, takıma çok zarar verir. Takıma çok zarar veriyor zaten. Onun için hakikaten rica ediyorum Denizlispor taraftarından, takımına sahip çıksınlar. Çünkü çok uzun yıllar sonra bu lige geri geldiler. Bu ligde kalmak önemli. Ama bu benim tek başıma verebileceğim bir karar değil. Yani bunun teklif edilmesi lazım ki ondan sonra oturup konuşmak lazım. Yani benim burada durmam Denizlispor'a zarar verecekse zaten bu sorumluluğu alırım. Çünkü ama ortada da bir realite var. Bu realiteyi de çok göz ardı etmeden bir karar alınırsa ben her türlü saygıyı gösteririm zaten. Bunda bir sıkıntı yok.”

MEHMET ÖZDİLEK: "SAPUNARU KÜFÜR ETTİ, HOŞ OLMADI"

Karşılaşmanın tek golünü devre arasında yeşil siyahlı ekipten transfer olan Cristian Sapunaru attı. Gol sonrası Sapunaru herhangi bir sevinç gösterisinde bulunmazken, daha sonra orta sahaya doğru gelip ardından Denizlispor yedek kulübesine yöneldi. Saha kenarındaki Mehmet Özdilek'e yaklaşan Sapunaru ile Özdilek arasında birkaç saniye süren bir diyalog yaşandı. Ardından teknik heyetten birkaç kişi ise gözlemci hakemin yanına giderek hakemle konuştu.

Yaşanan bu olayın ardından basın toplantısında konuşan Mehmet Özdilek, Sapunaru'nun kendilerine küfür ettiğini öne sürerek, “Sapunaru kulübeye gelerek biraz küfür etti, hoş olmadı yani sadece bunu söyledim. Gelirken golden sonra ayrılıklar olabilir. Kulüple oyuncular arasında ayrılıklar olabilir. Sonucunda buranın ekmeğini yemiş, burada çalışmış bu kulübede ona birçok emek vermiş arkadaşı var çalışanı var, staffı var (koruma görevlisi) onlara dönüp küfür etmek hoş bir şey olmadı” dedi.

"BARROW HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDEN KAMPI TERK ETTİ"

Gazetecilerin Barrow'u neden oyuna almadığına ilişkin sorusu üzerine Özdilek, Barrow'un sabah erken saatlerde kampı terk ettiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Barrow kendisi terk etti hiç bir şey söylemeden, yani kampı terk etti. Şunu söyleyeyim bakın arkadaşlar arkadan gelenler önden gidenlerin ne zorluklarla mücadele ettiğini bilmezler çok güzel bir sözdür. Yani bizim nelerle mücadele ettiğimizi siz daha onda birini bilmiyorsunuz. Onun için futbol ama netice oynuyor realite burası bu bir gerçek onun için bir çok şey var. Konuşmakta istemiyorum.”

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"