comScore

Denizlispor Denizlispor

Mehmet Özdilek, FutbolArena'ya konuştu

06 Ocak 2020, Pazartesi 13:34
Mehmet Özdilek, FutbolArena'ya konuştu

Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Antalya kampında FutbolArena'nın konuğu oldu.

FutbolArena - Süper Lig'de ikinci yarı hazırlarını Antalya'da sürdüren Denizlispor'da teknik direktör Mehmet Özdilek, FutbolArena'nın sorularını yanıtladı. Deneyimli teknik adam transfer çalışmalarından, futbolculuk yıllarına dair samimi açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın gibi bir 10 numara ister miydiniz?
"Yok öyle bir oyuncu. Kalmadı artık. Anadolu'nun birçok takımında kıymetli ve değerli oyuncular vardı. Ben sokakta yetiştim. Sokak futbolu, oyuncuların gelişimi için çok önemlidir. Araba gelir, kenara çekilirsiniz. İnsanlar geçer, duvarla paslaşırsınız. Şimdi oyun alanları pek kalmadı. Ben kendi çocuğumdan örnek vereyim, sabah 7'de okula gidiyor akşam 5'te geliyor. Çok zor."

Hagi'ye karşı oynadınız. Korner çizgisinden attığı golde baraja siz geçmiştiniz. Boyunuz kısa olduğu için sizin üzerinizden aşırtarak golü attığını söylemişti. Hatırlıyor musunuz?

"Geçmişte maç öncesi sadece isimler tahtaya yazılırdı ve detay yoktu. Şimdi biz de detaylar var. Hagi büyük bir futbolcuydu. Taffarel ve Popescu ile birlikte Türk futboluna çok katkı sağladılar. O golü hatırlamıyorum." 

Eskiden teknik direktörlükte eli sopalı hocalar daha doğruymuş gibi gelirdi. Şimdi o işler değişti. Ne düşünüyorsunuz?

"Astığım astık, kestiğim kestik hocalarla hiç çalışmadım. Gordon, Daum, Fatih Hoca, Scala, Briegel gibi. Bugünden baktığım zaman o dönemde çok eksiklik var. O günkü teknik adamların oyuncularla kurduğu ilişki, bugüne göre çok gerideydi.Transferde planınız ne?

"Geldiğimiz günden yana bunu paylaşıyoruz. Oynayan oyuncuyu bulmak, kulüple bağlantısını koparmak zaman alıyor. Bunun ekonomik boyutu da var. Göndereceğiniz oyuncular var. Sakin ve sabırlı gitmemiz lazım ama sabra da imkan tanıyan ortam yok. Minimum 4 oyuncuyu kadroya katmamız gerekiyor."

Takımınızda kendinizi oynatır mıydınız?

"Çok net, oynatırdım. Ben oynardım bu takımda."

Unutamadığınız gol hangisi?

"Beşiktaş'a geldiğimde herkes başarılı olup olmayacağımı konuşmuştu. Ben olacağını söylemiştim. 14 yılda 135 gol atan orta saha oyuncusu bulmak kolay değil. 135 gol atınca en iyisini hatırlamıyorum."

Son dakika Denizlispor Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!