comScore

Denizlispor Denizlispor

Denizlispor'dan taç tepkisi: "Kasımpaşa'yı tebrik etmiyoruz"

11 Aralık 2020, Cuma 22:51
Denizlispor'dan taç tepkisi:

Denizlispor Teknik Direktörü Kenan Atik, Kasımpaşa maçının ardından sert açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Denizlispor, Süper Lig'in 12. haftasında deplasmanda karşı karşıya geldiği Kasımpaşa'ya 3-2'lik skorla mağlup oldu. Müsabakanın ardından Denizlispor Teknik Direktörü Kenan Atik basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"RAKİBİ TEBRİK ETMİYORUM"
Kenan Atik, Kasımpaşalı futbolcuları tebrik etmediğini dile getirerek, yedikleri ikinci gol öncesi yaşanan pozisyon ile ilgili şunları aktardı:

"Esas konuşulması gereken yediğimiz ikinci gol. Sahanın kenarında ben duydum. Rakibin bir sakat oyuncusu var. Bileğini tutuyor, acı içinde. Zakarya Bergdich topu kaptı, önü boştu gidebilirdi. Topu taca at, sakat var söylemleri, durup topu taca atmak için kaybetmesine sebep oldu. Fair-play kuralları çerçevesinde bizim oyuncularımızın bu durumda bunu düşünüp topu taca atmaya çalışırken topu kaptırması ve rakibin de gol atması bizi üzdü. Hakem de duydu. Hakem maçı durdurabilir miydi bilemiyorum. Bu konularda yorum yapmak zor. Oyuncularımı tebrik ediyorum ama Kasımpaşalı futbolcuları tebrik etmiyorum. Vicdanlarına bırakıyorum."

"YEDİĞİMİZ GOLE KADAR POZİSYON VERMEDİK"

Müsabakayı değerlendiren Kenan Atik, “Maça iyi başladık. 35 dakika iyi futbol oynadık. Yediğimiz gole kadar rakibe pozisyon vermedik. En az 3-4 pozisyonumuz var. Yediğimiz golde Mustafa Yumlu'ya çarpan bir top var. Futbol tabiriyle çok pis bir gol yedik” açıklamasını yaptı.

KASIMPAŞA TEKNİK DİREKTÖRÜ FUAT ÇAPA NELER DEDİ?

Attıkları ikinci gol öncesi Hajradinovic'in yerde kaldığı anda topu taca göndermeyerek atağı sürdürmeleri ile ilgili Denizlispor cephesinden gelen tepkiye değinen Fuat Çapa şu ifadelere yer verdi:

"O pozisyonda Haris'e faul yapıldı diye bekledik. Haris de o anda yerdeydi. Sonra da rakip 3-4 pas yaptı ve biz ondan sonra topu kazandık. Faul olur olmaz biz topu alıp devam etmiş olsak rakibin tepkisini anlarım ama onlar pas yaparken ve atağa kalkarken bizim kapmış olduğumuz pozisyon ve atmış olduğumuz gol var. Ben olduğum yerden bu şekilde gördüm."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"