comScore

Denizlispor Denizlispor

Denizlispor'da Reha Erginer: "Transfere ihtiyacımız var"

27 Kasım 2017, Pazartesi 22:15
Denizlispor'da Reha Erginer:

Denizlispor Teknik Direktörü Reha Kemal Erginer, "Mağlubiyet kabul edilebilir ama takımın mücadele seviyesinin düşük olması kabul edilemez" diye konuştu.

FutbolArena - Denizlispor, TFF 1. Lig'in 13. haftasında sahasında konuk ettiği Balıkesirspor Baltok'a 2-0 mağlup oldu. Maç ile ilgili açıklamalarda bulunan Denizlispor Teknik Direktörü Reha Kemal Erginer, çarpıcı ifadeler kullandı.
 

Reha Kemal Erginer, Denizlispor - Balıkesirspor maç sonu açıklamaları


Reha Kemal Erginer, “Bu maçın son haftaların en zor maçı olacağını, çünkü rakibimiz geride kalan haftaların tümünde gol atmış bir takım. Özellikle topları değerlendiremediğinizde, gereksiz top kayıplarını ceza olarak kolay kesen bir takım. Aslında iyi hazırlandık ama hazırlanmaktan ziyade istediklerinizi sahaya yansıtmak önemli. Bu anlamda maçın ilk yarısına baktığınızda, sıkıntılar yaşadık. Kolay top kayıpları yaptık, atakları sonlandıramadık. İyi oynamama kabul edilebilir, mağlubiyet de kabul edilebilir ama takımın mücadele seviyesinin düşük olması kabul edilemez. İlk yarıda o istediğimiz o mücadeleyi gösteremedik. Rakip ile daha sıcak temas yapmamız gerekirdi. Daha çok ikili mücadeleye girmemiz gerekirdi. Ama bunu biz rakibe hissettiremedik. İkinci yarı daha derli toplu oynadık ama orada da üçüncü bölgede üretken olamadık. Buraya gelmeden önce de, geldikten sonra belli sıkıntıların olduğunu bilerek buraya geldik. amacımız, ilk yarı bitene kadar toplayabildiğimiz kadar puan toplamak. İkinci yarı bizleri ve tüm Denizli'yi daha iyi bir Denizlispor bekliyor, tüm amacımız budur” dedi. 

"TÜM TAKIM MAĞLUBİYETTE SORUMLU"
Mağlubiyetin sorumlusunun tüm takım olduğunu belirten Erginer, “Mağlubiyetin sorumlusu takım. Bu takımın içinde tüm futbolcular da var, biz de varız. Bu tenis değil, herhangi birinin üstüne yıkılacak bir şey değil, bu takım oyunu, kazanıyorsa da kaybediyorsa da” diye konuştu. 

TRANSFER YAPILACAK MI?

Devre arasında transfere ihtiyaçlarının olduğunu dile getiren Erginer, transfer edilecek oyuncularının hem sezon içinde hem de gelecek yıl içinde Denizlispor'a hizmet edecek oyuncuların alınması gerektiği söyledi. 

Son dakika TFF 1. Lig Haberleri için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"