comScore

Denizlispor Denizlispor

Denizlispor transfer yasağını kaldıramadı

27 Ocak 2017, Cuma 09:02
Denizlispor transfer yasağını kaldıramadı

TFF 1. Lig ekiplerinden Denizlispor,  FIFA tarafından verilen 2 dönem transfer yasağını kaldıramadı.  

FutbolArena - Geçtiğimiz sezon Denizlispor'da forma giyen Bulgar Stoper Dimov'a olan borcu nedeni ile FİFA tarafından 2 dönem transfer yasağı konulan Denizlispor, yasağı kaldıramadı.
 
''SÜLEYMAN URKAY: BAŞARAMADIK''
 
Yasağı kaldırmak için yoğun caba sarfettiklerini fakat başarılı olamadıklarını belirten Denizlispor Kulübü Başkanı Süleyman Urkay, FİFA'y yapılan başvurunun red edilmesi üzerine görüşme hainde oldukları ve prensip anlaşmasına vardıkları oyuncularla görüşmeyi durdurduklarını açıkladı.
 
''GÖRÜŞMELER DURDURULDU''
 
Her konuda anlaşma sağladıkları Chibuke transferinden vazgeçmek zorunda kaldıklarını belirten Süleyman Urkay, Fransız oyuncu Abou Bakar Kamara ile yapılan görüşmeleri durduklarını açıklarlan şu ifadeleri kullandı;
 
"Bu futbolcu için bonservis peşinatı olarak 50 bin euro ödeyecektik. Chibuke'yle de 1 ay önce prensip anlaşmasına varmıştık. İki futbolcu da bir ay bizi bekledi. Transfer yasağını çözemeyince Chibuke, İsrail'e gitti, biz de Fransa ekibini arayıp yasağı kaldıramadığımızı, transferden vazgeçtiğimizi bildirdik. Bu saatten sonra transfer yapmanın da anlamı yok. Şimdi amacımız en azından önümüzdeki günlerde yasağı kaldırtmak" 

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)