comScore

Denizli depremi kaç büyüklüğünde? Denizli'de deprem nerede oldu? Denizli depremi son dakika

08 Ağustos 2019, Perşembe 15:03
Denizli depremi kaç büyüklüğünde? Denizli'de deprem nerede oldu? Denizli depremi son dakika

Denizli deprem haberleri arasında son dakika deprem bilgisi şok etkisi yarattı. Denizli'de deprem olduğu haberlerinin ardından büyük korku ve panik yaşandı. Denizli deprem nerede oldu, Denizli deprem kaç büyüklüğünde, Denizli deprem büyüklüğü, Denizli depremi son dakika haberleri burada.

Denizli'de deprem! İzmir'de bu sabah yaşanan deprem sonrası korkutan bir haber de Denizli'den geldi. Denizli deprem, Denizli deprem kaç büyüklüğünde, Denizli deprem büyüklüğü, Denizli deprem kaç, Denizli nerede deprem oldu, Denizli deprem haberleri, Denizli depremi son dakika, Denizli deprem son haber, Denizli deprem can kaybı var mı, Denizli can kaybı oldu mu şeklinde yapılan tüm aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. 
 

Denizli depremi kaç büyüklüğünde? Denizli depremi nerede oldu?


Denizli'de bugün öğre saatlerinde yaşanan deprem büyük bir korku yarattı. Denizli'nin 7 kilometre derinşiğinde gerçekleşen deprem özellikle Bozkurt ilçesinde hissedildi. Bozkurt'ta bazı binaların yıkıldığı ve enkaz altında kalan vatandaşlarımızın olduğu bildirildi. Denizli'de yaşanan deprem Kandilli Rasathanesine göre 6,5 şiddetinde gerçekleşti. Denizli'de yaşanan deprem sonrası Bozkurt İlçesi Belediye Başkanı Birsen Çelik, NTV'ye yaptığı açıklamada, "Can kaybı şu anda yok ama çöken evler var. Enkaz altında olan vatandaşlarımız var" dedi. 

SON DAKİKA DENİZLİ DEPREM HABERLERİ TIKLA


Denizli Bozkurt nerede? Bozkurt nüfusu, Bzkurt nerede?


Bozkurt, Denizli ilinin doğusunda yer alan ilçe. Denizli'ye uzaklığı 52 kilometredir.
Doğusunda Denizli iline bağlı Çardak ilçesi, batısında Honaz ilçesi, güneyinde Acıpayam ilçesi, kuzeyinde Baklan ve Çal ilçeleri ile kuzey doğusunda Afyon iline bağlı Dazkırı ilçesi ile komşudur. Denizden yüksekliği 866.8 metredir.

Topraklarının büyük bir bölümü Hambat Ovası içindedir. Yüzölçümü 400 km²'dir. İlçede Akdeniz ile İç Ege iklimi arasına bir geçiş iklimi görülür. Genelde yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçer. 2012 yılı nüfus sayımına göre; merkez nüfusu 6.200, bucak ve köyler toplamı; 7.900 ilçe toplamı; 13.900'dir.

Bozkurt halkının çoğu tarım ile uğraşmaktadır. Sulama ile ilgili çalışmalarda da atılan somut adımlarla birlikte sulu tarıma da geçilerek ürün açısından çeşitlilik ve bolluk kazandırılmıştır. Bozkurt ve ona bağlı Cumalı ve Tutluca köylerinde merkeze göre daha fazla sulu tarım yapılmaktadır. Arpa, buğday, kimyon, anason, fasulye, nohut, ayçekirdeği, mısır ve tütün başlıca tarım ürünleridir. Ayrıca bağcılık, hayvancılık ve alabalık işçiliği de yapılmaktadır.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!