comScore

Denizli Bozkurt nerede? Bozkurt depremi kaç büyüklüğünde? Bozkurt nerede?

08 Ağustos 2019, Perşembe 15:08
Denizli Bozkurt nerede? Bozkurt depremi kaç büyüklüğünde? Bozkurt nerede?

Bozkurt nerede, Bozkurt Denizli depremi, Bozkurt deprem haberleri sonrası Bozkurt'un nerede olduğu merak ediliyor.

Denizli'nin merkez Bozkurt ilçesinde yaşanan deprem sonrası Bozkurt ile ilgili merak edilen konuları derledik. Denizli'de yaşanan 6,5 büyüklüğündeki depremin merkezi olarak belirlenen Bozkurt'ta yaşanan panik sonrası Bozkurt nerede, Bozkurt depremi son dakika, Bozkurt deprem haberleri, Bozkurt nasıl gidilir, Bozkurt deprem can kaybı, Bozkurt deprem can kaybı var mı, Bozkurt ilçesi nerede, Bozkurt deprem son dakika gibi aramaların yanıtları haberimizde.
 

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik deprem açıklaması - Bozkurt nerede? Bozkurt deprem son dakika


Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, "Deprem 15-20 saniye sürdü. Çok sayıda evde hasar tespit edildi. Çöken evler de var. Bozkurt'ta yaşanan depremde şu ana kadar can kaybı haberi almadık. Evler yıkılmasına rğamen can kaybımız yok. Hemen bir kriz masası kurduk ve çalışıyoruz" dedi.

DENİZLİ BOZKURT DEPREM SON DAKİKA TIKLA
 

Denizli Bozkurt nerede? Bozkurt nüfusu, Bzkurt nerede?


Bozkurt, Denizli ilinin doğusunda yer alan ilçe. Denizli'ye uzaklığı 52 kilometredir.
Doğusunda Denizli iline bağlı Çardak ilçesi, batısında Honaz ilçesi, güneyinde Acıpayam ilçesi, kuzeyinde Baklan ve Çal ilçeleri ile kuzey doğusunda Afyon iline bağlı Dazkırı ilçesi ile komşudur. Denizden yüksekliği 866.8 metredir.

Topraklarının büyük bir bölümü Hambat Ovası içindedir. Yüzölçümü 400 km²'dir. İlçede Akdeniz ile İç Ege iklimi arasına bir geçiş iklimi görülür. Genelde yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçer. 2012 yılı nüfus sayımına göre; merkez nüfusu 6.200, bucak ve köyler toplamı; 7.900 ilçe toplamı; 13.900'dir.

Bozkurt halkının çoğu tarım ile uğraşmaktadır. Sulama ile ilgili çalışmalarda da atılan somut adımlarla birlikte sulu tarıma da geçilerek ürün açısından çeşitlilik ve bolluk kazandırılmıştır. Bozkurt ve ona bağlı Cumalı ve Tutluca köylerinde merkeze göre daha fazla sulu tarım yapılmaktadır. Arpa, buğday, kimyon, anason, fasulye, nohut, ayçekirdeği, mısır ve tütün başlıca tarım ürünleridir. Ayrıca bağcılık, hayvancılık ve alabalık işçiliği de yapılmaktadır.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!