comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Deniz Çoban'dan Fenerbahçe - Krasnodar maçının hakemine eleştiri

23 Şubat 2017, Perşembe 09:55
Deniz Çoban'dan Fenerbahçe - Krasnodar maçının hakemine eleştiri

Eski hakemlerden Deniz Çoban, Fenerbahçe'nin Krasnodar karşısında net penaltısının verilmediğini söyledi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçında Krasnodar ile 1-1 berabere kalarak elenen Fenerbahçe'de oynanan futbol ile teknik direktör Dick Advocaat ve yönetime olan tepki tavan yapmış durumda. Eski hakemlerden Deniz Çoban ise karşılaşmanın hakeminin Fenerbahçe'nin net penaltısını vermediğini ve pozisyonun devamında Krasnodar'ın öne geçerek maçın kaderini dğeiştirdiğini dile getirdi.
 

Deniz Çoban'ın Fanatik Gazetesi'ndeki köşe yazısı


Maçın Polonyalı hakemi ilk kez Avrupa ligi son 32 turunda görev alarak kariyerinin en önemli maçını yönetmiş oldu. Daha önce Avrupa Ligi'nde 6 grup maçında görev yapmış, yıldızı yeni parlayan hakem; yönettiği son üç Avrupa Ligi maçında 19 kez sarı kartına başvurarak, disiplini kartlarıyla sağlamaya çalışan bir görüntü sergilemişti.

Raczkowski dün gece de kart gösterirken cömertliğini esirgemedi ve elini 8 kez cebine attı. Yine de Rus oyunculara karşı oldukça hoşgörülüydü. Kabore'yi dört kez uyarmasına rağmen, beşinci ihlalinde ancak kart göstermesini anlayamadım.
Maçın hemen başında Skrtel'in omzundan çekilerek düşürüldüğü pozisyona devam demesi anlaşılır gibi değildi. Pozisyon net bir penaltıydı. Dönen top Fenerbahçe kalesine gol oldu ve maçın gidişatı tamamen değişmiş oldu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)