comScore

Galatasaray Galatasaray

Deniz Çoban, Ali Palabıyık'ın hatalarını açıkladı

25 Eylül 2016, Pazar 14:56
Deniz Çoban, Ali Palabıyık'ın hatalarını açıkladı

Deniz Çoban, derbiyi yöneten Ali Palabıyık'ın hatalarını açıkladı.

FutbolArena Röportaj - Süper Lig'de 2-2 beraberlikle biten Beşiktaş - Galatasaray derbisinin hakemi Ali Palabıyık çeşitli eleştirilerle karşılaştı.

FutbolArena'ya konuşan eski hakem Deniz Çoban, derbiyi yöneten Ali Palabıyık'ın hatalarıyla berabere kazasız belasız maçı tamamladığını söyledi.
İşte o sözler:

"Olumlu ve olumsuz yönlerinden değerlendireceğim. İlk olumlu yorumum kesinlikle seyirci baskısından etkilenmedi. Sadece gördüğünü çaldı, iyi koştu, pozisyonlarda doğru konum aldı. Şanlıydı çünkü bugüne kadar kimse Ali Palabıyık yüzüden puan kaybettiğini iddia etmiyordu. Bu en büyük artısıydı. Ancak maçta göstermesi gereken 5-6 sarı kartı göstermemeyi tercih etti. Bruma'nın korner bayrağını yumruklayıp Beşiktaş taraftarıana koşması, Marcelo'nun Eren Derdiyok'a diziyle darbesi, Talisca'nın Yasini itmesi, Aboubakar'ın çok agresif tavırları, faul beklentisiyle kendini yere atan oyuncular gibi 5-6 tane çok net sarı kartı göstermedi. Bu saydıklarımın ilk sarı kartı olacağı için hiç kimse verseydi atılacaktı diyemiyor. Bu yönden şanslıydı. Ali hatalarıyla birlikte kazasız belasız derbiyi tamamladı. Bundan sonraki derbiler için aday olduğunu gösterdi."

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.