comScore

Deniz Çoban FutbolArena'ya konuştu: 'Cüneyt Çakır'dan başka bunu yapan yok'

10 Temmuz 2018, Salı 00:25
Deniz Çoban FutbolArena'ya konuştu: 'Cüneyt Çakır'dan başka bunu yapan yok'

Hakem yorumcusu Deniz Çoban, FutbolArena TV'de Cüneyt Çakır'ın Dünya Kupası yarı finalinde Hırvatistan - İngiltere maçını yönetecek olmasıyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Dünya Kupası yarı finalinde Cüneyt Çakır Hırvatistan - İngiltere maçını yönetecek. Peki Cüneyt Çakır'ın finali yönetme şansı kalmadı mı? Hakem yorumcusu Deniz Çoban, FutbolArena TV canlı yayında konuşarak daha önceki örnekleri gösterdi ve Cüneyt Çakır'ın başarısı hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

DENİZ ÇOBAN'IN CANLI YAYINDA AKTARDIKLARI ŞU ŞEKİLDE:
"Cüneyt Çakır son maçını yönetecek"

Bugüne kadar örneği yok. Bir hakemin üst üste aynı takımın maçını yönetmemesi için atama yapanlar gayret gösterir. Finalde düşündükleri bir hakemi, yarı finalde verdikleri zaman iki takımdan birisi yarı finalde oynayacak. Final çok daha değerlidir. Finale aday gördükleri hakemi, yarı finalde ateşe atmış olurlar. Orada risk yaşarsan finali yönetemeyecek duruma gelirsin. Dünyada bunun örneği yok. Yani şunu diyebiliriz, Cüneyt Çakır Dünya Kupası'nda son kez görev alacak. 

"Yeryüzünde bu performansı gösteren başka bir hakem yok"

Çok büyük başarı bu. Biz katıldığımız her turnuvada şampiyonluk bekliyoruz ama gerçekleri de göz ardı edemeyiz. Üst üste iki Dünya Kupası'nda yarı final, iki Avrupa Şampiyonası'nı pas geçmemek, 4 büyük turnuvaya üst üste katılmak her babayiğidin harcı değildir. Cüneyt Çakır araya Şampiyonlar Ligi finali ve U21 Dünya Kupası maçı sıkıştırdı. Bu performansı gösteren yeryüzünde başka bir hakem yok. Cüneyt Çakır'ın önünde bir Dünya Kupası şansı daha var. O yüzden Cüneyt Çakır bu göreviyle adını Türk futbol tarihine ve Dünya futbol tarihine yazdırmıştır. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"