comScore

Demet Akalın - Haluk Levent: "Süper Lig 22 takım olmalı"

01 Ağustos 2020, Cumartesi 21:17
Demet Akalın - Haluk Levent:

Süper Lig'in 22 takıma çıkarılması yönündeki tartışmalar sürüyor. TFF 1. Lig kulüpleri 22 takım kararına destek olurken, Adana Demirspor'un Süper Lig'e yükselmesi konusunda twitter'da tag açıldı. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Süper Lig'in yeni sezondan itibaren 21 takımla oynanacağı kararının ardından Süper Lig'in 22 takıma çıkarılması yönünde başvuru ve öneriler giderek artıyor. 

Son olarak sanat camiası da Süper Lig'in önümüzdeki sezon 22 takıma çıkarılması yönünde paylaşımlar yapmaya başladı. 
Demet Akalın resmi twitter hesabından, "Süper Lig 22 takım olmalı" paylaşımını yaptı. 

Haluk Levent ise, "DemirsporSüperLig'e" etkiletiyle "Madem küme düşme kaldırıldı. O zaman final oynayan takımları da almak lazım. Ne kaybeder bu lig? Zaten Covid yüzünden tüm takımların kimyası bozuldu. Ya 21 takım olacağına tam olsun, 22 olsun." paylaş

TFF 1. LİG TAKIMLARIDAN DESTEK

Öte yandan ‘Demirsporsüperlige' başlığına TFF 1.Lig ekiplerinden İstanbulspor, “21 takımla oynanması planlanan Süper Lig'in bu sezon TFF 1.Lig Play-Off finali oynayan Adana Demirspor ile 22 takıma yükseltilmesini, TFF 2. Lig Play-Off finali oynayan Manisa Futbol Kulübü'nün ise TFF 1.Lig'e yükseltilmesini talep ediyoruz" açıklamasıyla destek oldu. Boluspor ise, “TFF 1. Lig Kulüpler Birliği olarak alınan ortak karar neticesinde; ‘21 takımla oynanması planlanan Süper Lig'in bu sezon TFF 1.Lig Play-Off finali oynayan Adana Demirspor ile 22 takıma yükseltilmesi' düşüncesinde hemfikir olunmuştur” açıklamasını yaptı.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"