comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Demba Ba dönüş tarihini açıkladı

03 Ocak 2017, Salı 16:29
Demba Ba dönüş tarihini açıkladı

Çin Ligi'nde kariyerini sürdüren Demba Ba, sakatlığının ardından dönüş tarihini açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın eski golcüsü Shanghai Shenhua'da forma giyen golcü futbolcu Demba Ba, sakatlığının ardından ne zaman sahalara döneceğiyle ilgili sorulara yanıt verdi.

Eski Beşiktaşlı futbolcu Demba Ba, Fransa'nın RMC radyosuna yaptığı açıklamada, sakatlığı ve Çin futbolu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Sol bacağından yaşadığı ağır sakatlık nedeniyle yaklaşık 6 aydır formasından uzak kalan 31 yaşındaki futbolcu, "Her şey iyi gidiyor. Sakatlığım geçti. Fiziksel hazırlıklar için ABD'ye gideceğim. Çalışmaya devam edeceğim. Mart ayında sahalara dönmeyi planlıyorum." ifadelerini kullandı.

Çin'de futbola yapılan yatırımın devam edebilmesinin, milli takımın başarısına bağlı olduğunu aktaran Demba Ba, "Astronomik transferler, ülkedeki futbolu geliştirmeye yönelik. Bunun devam etmesi için de Çin Milli Takımı'nın belli bir seviyeye gelmesi gerek. Milli takım, beklenen sonuçları almaya başlarsa yatırım yapmaya devam edeceklerdir. Ülkede futbola ilginin artmaya başladığı da bir gerçek." yorumunu yaptı.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)