comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Demba Ba, Beşiktaş'a dönmek istiyor

04 Ocak 2017, Çarşamba 10:50
Demba Ba, Beşiktaş'a dönmek istiyor

Beşiktaş'ta oynadığı sürede siyah beyazlıların sevgilisi olan Demba Ba'nın yeniden dönmek istediği ileri sürüldü.

FutbolArena - Beşiktaş'tan Çin'e transfer olarak siyah beyazlı kulübe önemli bir bonservis bedeli kazandıran Demba Ba'nın yeniden dönmek istediğini yönetime ilettiği iddia edildi.

Vatan'da yer alan habere göre; Beşiktaş, eğer Samuel Eto'o ile anlaşamazsa Demba Ba'yı gündemine alacak. Senegalli yıldız, 2014-15 sezonunda Beşiktaş'ta oynamış ve sadece siyah-beyazlı taraftarların değil, tüm Türkiye'nin büyük sevgisini kazanmıştı. 2015-16 sezonu başında ise Kartal'a 13 milyon Euro kazandırıp Çin'in Shanghai Shenhua takımına transfer olan 31 yaşındaki santrforun 5.5 ay önce bacağı kırıldı.
Fransa'nın RMC radyosuna yaptığı açıklamada mart ayında sahalara döneceğini söyleyen Demba Ba, fiziksel hazırlıklar için ABD'ye gideceğini kaydetti. Ancak Senegalli yıldız sahalara dönüşü Çin'de değil, Kartal'da yapmak istiyor.

Takımının rekor yıllık ücretle Arjantinli santrfor Carlos Tevez'i transfer etmesinin ardından Beşiktaş yönetimine haber gönderen tecrübeli oyuncu, tekrardan siyah-beyazlı formayı giymek istediğini ve bu doğrultuda fedakarlık yapmaya da hazır olduğunu kaydetti.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)