comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Defansın en iyisiydi, ihanetle suçlandı

28 Ekim 2014, Salı 15:45

Trabzonspor'un performansını son maçta beğenmediği için kadro dışı bıraktığı Mustafa Yumlu'nun rakamları aslında ortada bir yanlışın olduğunu gözler önüne seriyor. 

FutbolArena Özel - Trabzonspor'da Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru kadro dışı bırakılırken, yönetimden yapılan açıklamada Mustafa Yumlu'nun maç içerisinde yeterli performans sergilemediği hatta takıma ihanet ettiği söylenmişti.. Durum ise oyuncunun Gaziantepspor maçı performanslarına bakıldığında pekte öyle görünmüyor. Yumlu, defans hattının en az başarısız pas yapanı olurken, aynı zamanda rakipten de topu en fazla geri kazanan isim. Kadro dışı kalan oyuncu aynı zamanda Gaziantepli oyunculara yerde Belkalem ile aynı seviyede müdahale ettiği rakamlarda ortaya çıkıyor.

MAÇLARI ANALİZ EDEMEMENİN ETKİSİ Mİ?
 
Geçtiğimiz haftada yazdığım konu da bunun ile paralel görünüyor. Oyuncularının performanslarını Lig TV'den izin alınamadığı için görüntüleyip analiz edemeyen teknik heyet performans detaylarını üstün kötü incelerken, maç içi değişikliklerde de sıkça hata yapabiliyor. Bu tablo da aslında Yumlu'nun iyi olduğu bir maçta kadro dışı kaldığını gözler önüne seriyor.

Analiz: Taner Karaman 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)