comScore

Daum'dan Milli takım ve Yıldırım Demirören için flaş açıklama!

08 Ekim 2017, Pazar 00:47
Daum'dan Milli takım ve Yıldırım Demirören için flaş açıklama!

Alman Teknik Direktör Christoph Daum, Türkiye'nin İzlanda karşısında aldığı 3-0'lık mağlubiyetin ardından flaş açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Romanya Milli Takım'daki görevine son verilen Christoph Daum'dan Türkiye sözleri! A Milli Futbol takımın İzlanda maçında aldığı 3-0'lık mağlubiyetin ardından Dünya Kupası'na katılma hakkını kaybetmesi üzerine flaş açıklamalarda bulundu. 2022 Dünya Kupası için Türkiye'nin geniş çaplı bir plana ihtiyacı olduğunu söyleyen Daum'un açıklamalarında ise bir mesaj yer aldı. 


Christoph Daum'dan Türkiye açıklaması


Christoph Daum, Alman basınına yaptığı açıklamada, "Türkiye bir türlü futbolda oluşumu kuramadı. Avrupa'da yetişen ve Türkiye'de yetişen futbolcuların milli takımdaki oluşumu sağlanamadı. Sürekli değişen bir kadro var ve belli bir sistem yok. Bu da istikrarsızlığa yol açtı." ifadelerini kullandı. 

"TÜRKİYE HALA BENİM İKİNCİ EVİM"
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i uzun yıllardır tanıdığını söyleyen Daum, "Demirören gerçekten iyi koşulları sağlayabilen birisi. Kendisiyle Beşiktaş'ta da çalışmıştık. Ancak bir sisteme ihtiyaç var. Türkiye'nin uzun vadeli plan yapması gerekiyor. Türkiye'de alt yapıda sorun yok. Almanya gibi değil. Umarım en kısa zamanda Milli takım ve Türk futbolunu ileriye götürecek doğru insanı bulurlar. Türkiye hala benim ikinci ülkem. Biraz sabırlı olunması lazım." diye konuştu. 

Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"