comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Daum'dan Şenol Güneş ve Advocaat yorumu

26 Ocak 2017, Perşembe 18:24
Daum'dan Şenol Güneş ve Advocaat yorumu

Daum'dan Medipol Başakşehir, Şenol Güneş ve Dick Advocaat açıklaması geldi.

FutbolArena - Romanya 1'inci Lig takımlarının Antalya'da yaptığı kampları takip etmek için Türkiye'ye gelen Christoph Daum, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

Romanya Milli Takımı Teknik Direktörü Christoph Daum, Süper Lig için yorumlarda bulunurken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bir efsane olduğunu söyledi.
 

Daum'dan Süleyman Seba ve Aziz Yıldırım açıklaması


Kariyerinde Bursaspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi takımlarda görev almış olan Daum, çalıştığı en iyi başkanları sıralarken "İlk olarak Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba, o bambaşka bir insandı. Çok kişilikli biriydi. Almış olduğu kararlarda fazla konuşmazdı, direkt uygulanırdı. Demirören ve Serdar Bilgili kendilerine hoş kişilikleri olan insanlar. Aile ortamında çok iyi insanlardır. Aziz Yıldırım ise benim için efsane başkandır. Çünkü onun döneminde Fenerbahçe'ye yaptığı transferler, getirdiği futbolcular Fenerbahçe'nin vizyonunu yükseltti. Dünya futbolunda Fenerbahçe'yi bir marka yaptı. Benim için Aziz Yıldırım efsane başkan olarak kalacaktır." diye konuştu.
 

Daum'dan Medipol Başakşehir, Şenol Güneş ve Dick Advocaat açıklaması


Medipol Başakşehir'in ligde en iyi futbol oynayan takım olduğunu söyleyen Daum, "İyi futbol oynuyor. Şu an Süper Lig'de en iyi futbol oynayan takım Başakşehir. Fenerbahçe kendi özelinde her zaman şampiyonluğa oynayan bir takım. Yeni hocaları Dick Advocaat takımın başına geldikten sonra çok iyi işler yaptı. Sezon başındaki karmaşık durumu düzelterek Fenerbahçe'yi şampiyonluk yarışına soktu. Beşiktaş geçen yıl şampiyon olmuştu. Bu yıl da şampiyonluk adaylarından biri. Şenol Güneş çok iyi bir hoca. Beşiktaş'ın Başakşehir kadar şampiyonluk şansı var. Galatasaray bundan önceki süreçte olduğu gibi bu yarışın içinde. Ama 28'inci haftada her şey çözümlenir ve şampiyon takım belli olur. Türkiye'de oynayan Romanya Milli Takımı oyuncularını izliyorum. Stancu çok önemli bir futbolcumuz. Rıza Çalımbay Antalyaspor'u çok iyi yerlere getirdi. Rıza hoca çok yüksek karakterli bir kişidir. İşine sadıktır. Antalyaspor'u iyi noktalara getirdi daha da iyi yerlere getirecektir. Alpay ise şu an Eskişehirspor'un başında. Alpay futbolculuk döneminde İngiltere'de ve Almanya'da oynadı. Orada kazandığı tecrübeyi Eskişehir'de futbolcularına veriyor. Rıza, Alpay ve Sergen ileriki yıllarda Türk futboluna çok katkıları olacak, iyi işler yapacaklardır." ifadelerini kullandı.
 

Daum Türkiye'ye geri dönecek mi?


Türkiye'ye dönüş sorusuna yanıt veren Daum, "Şu an bütün her şeyimi Romanya Milli Takımı'na verdim. Yeniden yapılanma içerisindeyiz. Yalnızca A Takım değil bütün milli takım kategorilerinde görev yapıyorum. Çin'den, Dubai'den ve Avrupa'dan birçok teklif geldi ama kabul etmedim. Türkiye'de her zaman çalışmaktan mutluluk duydum. Ama benim için Romanya Milli Takımı önce geliyor" sözlerini sarf etti.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)