comScore

Darmstadt 98 Darmstadt 98

Darmstadt 98 kralı Hamit Altıntop!

05 Şubat 2017, Pazar 15:04
Darmstadt 98 kralı Hamit Altıntop!

Galatasaray'dan ayrılarak Almanya'nın Darmstadt takımına transfer olan Hamit Altıntop, yeni takımına çabuk uyum sağladı.

FutbolArena - Galatasaray ile olan sözleşmesini sonlandırıp Almanya'nın Darmstadt kulübüne transfer olan Hamit Altıntop takımın en yaşlı oyuncusu durumunda.

Milliyet Gazetesinde yer alan habere göre, Darmstadt takımındaki en yaşlı isim olan 34 yaşındaki Hamit Altıntop'a 'Kral' deniliyor.
TAKIMIN EN YAŞLI FUTBOLCUSU KONUMUNDA

34 yaşındaki oyuncu, takımın en yaşlı ve en tecrübeli ismi oldu. Mevcut kadrodaki en yaşlı isim, 33 yaşındaki Peter Niemeyer'i geride bırakan Hamit Altıntop'a yeni bir isimlendirme yapıldı. En tecrübeli futbolcu olmasından dolayı Hamit'e 'Darmstadt Kralı' denilmeye başlandı.

Mavi-beyazlı ekibin teknik direktörü Torsten Frings, Hamit'i sadece sahada vereceği katkı değil, ayrıca saha dışında da takıma sağlayacağı katkıyı düşünerek transfer ettiklerini belirtmiş ve tecrübesinden yararlanmak istediklerini söylemişti. Antrenmanlarda iyi bir görüntü çizen Altıntop'un bir an önce formuna kavuşması bekleniyor.


 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"