comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Daniel Pancu'dan Galatasaray - Beşiktaş tahmini

26 Şubat 2017, Pazar 16:48
Daniel Pancu'dan Galatasaray - Beşiktaş tahmini

Eski Beşiktaşlı futbolcu Daniel Pancu, Galatasaray - Beşiktaş derbisine dair konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Spor Toto Süper Lig 22. haftasında oynanacak olan Galatasaray - Beşiktaş derbi öncesi tüm futbolseverler kenetlenmiş durumda. 

Türk Telekom Arena'da oynanacak olan Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi siyah beyazlıların 100. yılda elde ettiği şampiyonlukta büyük rol oynayan Daniel Pancu'dan çarpıcı açıklamalar geldi. 


Galatasaray - Beşiktaş derbisi ne olur?


Spor Toto Süper Lig 22. haftasında oynanacak olan Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesinde siyah beyazlı taraftarların gönlünde taht kuran Rumen futbolcu Daniel Pancu önemli açıklamalarda bulundu. FutbolArena farkıyla aktardığımız eskİ Beşiktaşlı futbolcu Pancu'nun Galatasaray - Beşiktaş derbisine dair sözleri şu şekilde:
"BEŞİKTAŞ 100. YILDAKİ HAVASINDA."

Daniel Pancu, Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesinde yaptığı açıklamada siyah beyazlıların şu anda 100. yıldaki gibi bir hava yakaladığını söylerken, "Bu sezon Beşiktaş'ın bazı Şampiyonlar Ligi maçlarını izledim. Özellikle 3-0'dan 3-3'e getirdikleri Benfica maçı harikaydı. Dışarıdan baktığım kadarıyla Beşiktaş'ın bizim 100. yıldaki havamızı yakaladığını söyleyebilirim. En önemlisi de geçen yıl yakalanan şampiyonluğun ardından performanslarından bir şey kaybetmemeleri. Bizde biliyorsunuz 101. yılda işler istediğimiz gibi gitmemişti. Ancak Beşiktaş gördüğüm kadarıyla bu dengeyi iyi kurdu. Sanırım Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kötü oluşunun da bunda büyük payı var ama yine de Beşiktaş'ın güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez." diye konuştu. 

"QUARESMA ÇOK BÜYÜK FARK"

Beşiktaşlı Ricardo Quaresma'ya övgüler yağdıran Pancu, "Çok yetenekli futbolcu. Onun yeteneklerini anlatmakla yetmez. Geçmişte belki biraz daha karakterini futbola adayabilseydi çok büyük bir kariyer yapabilirdi ama belki de böylesi daha hayırlı oldu. Şu anda Beşiktaş gibi büyük bir takımda oynuyor ve katkısı inkar edilemez." ifadelerini kullandı. 

"DERBİLERDE EV SAHİPLERİ AVANTAJLIDIR AMA..."

Pancu son olarak Galatasaray - Beşiktaş derbisine dair tahminini de söylerken, "Derbilerde genellikle ev sahibi takımları daha avantajlıdır. Ben Türkiye'de futbol oynarken de böyleydi. Puan durumuna baktığımız zaman Galatasaray'ın kazanmak gibi bir zorunluluğu var. Galibiyete yakın görünebilirler ama bu durum onlarda baskı yaratabilir. Ben Beşiktaş'ın daha güçlü ve oturmuş kadrosuyla TT Arena'dan en kötü yenilmeden ayrılacağını düşünüyorum." diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)