comScore

Barcelona Barcelona

Daniel Alves'ten Barcelona yöneticilerine ağır sözler

20 Şubat 2017, Pazartesi 17:53
Daniel Alves'ten Barcelona yöneticilerine ağır sözler

Juventus'a transfer olan Dani Alves, Barcelona yöneticilerini nankörlükle suçladı.

FutbolArena Dış Haberler - Sezon başında sözleşmesinin sona ermesiyle Katalan devi Barcelona'dan ayrılan ve Serie A devi Juventus'a bedelsiz transfer olan Daniel Alves, ses getiren açıklamalarda bulundu.

'NANKÖR VE SAHTELER'
İspanya'nın ABC gazetesine röportaj veren Dani Alves, ayrılık sürecini anlatırken Barcelona yöneticilerini nankörlükle suçladı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, kendisine samimi davranılmadığını söyleyen Alves, "Şu anda Barcelona'yı yönetenlerin, futbolcularına nasıl davranmaları gerektiğiyle ilgili hiçbir fikirleri yok. Bana saygı göstermediler. Sadece FIFA'nın verdiği transfer yasağından sonra bana sözleşmeyi uzatma teklifini getirdiler. Ben de o andan sonra oyuna dahil olup, serbest bırakılma şartıyla uzatılacak bir sözleşmeye imza attım." diye konuştu.

'FUTBOL SAHTE DOSTUKLAR GETİRDİ'

Şöhretten dem vuran Brezilya yıldız, "Futbol, çok ikiyüzlü. Bundan dolayı büyük hayal kırıklığım var. Küçük yaşlardan bu yana imza dağıtırdım, çünkü hep meşhur, önemli olmayı ve imza vermeyi hayal ederdim. Bu masum bir çocuğun düşüncesiydi, ne anlama geldiğinden haberim bile yoktu. Şimdi ünlüyüm ve farkına vardım ki ünlülere kötü gözle bakılıyor. Futbol kıskançlık, ikiyüzlülük ve sahte dostluklar getiriyor." ifadelerini kullandı.

Ardından Juventus kariyeri hakkında konuşan Alves, "Kazanan, tarihi olan bir kulüpte üst düzeyde rekabete girmek istiyordum. Çünkü rekabetçi, kazanan biriyim. Juventus da aynı benim gibi." sözlerini sarf etti.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)