comScore

Dani Alves'ten Fransa'ya ırkçılık tepkisi

16 Ekim 2019, Çarşamba 14:32
Dani Alves'ten Fransa'ya ırkçılık tepkisi

Brezilyalı futbolcu Dani Alves, Fransa'da birçok ırkçı insanın olduğunu söyledi.

FutbolArena Dış Haberler - Brezilyalı futbolcu Dani Alves, ülkesinde verdiği röportajda Fransa'daki günleri hakkında açıklamalarda bulundu. PSG'de forma giydiği dönemde Paris'te birçok kez ırkçı insanlarla karşılaştığını belirten yıdız futbolcu, Fransa'da 1 haftadan fazla yaşamanın çok zor olduğunu ifade etti. 

"FRANSA'DA ÇOK FAZLA IRKÇI VAR"
GQ Brasil'e açıklamalarda bulunan Dani Alves, Paris'te 1 haftalık gezintinin hayatın unutulmaz anlarından biri olacağını ancak daha fazla süre yaşanması halinde sıkıntılı olduğunu dile getirdi.

Brezilyalı yıldız, "Paris stresli bir şehir, bundan pek hoşlanmıyorum. 1 haftalığına gidersen hayatının en güzel seyehati olur ama daha uzun süre kalırsan, seni yorgun bırakıyor. Ayrıca orada kahrolası birçok ırkçı var. Bana hiçbir şey yapamadılar, çünkü onları pişman ederdim." dedi.

MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

"Mehmetçik'e olan selamı başka yöne çevirmek isteyenler var. Fransız bakanın bu yönde UEFA'ya bir şikayet konusu var. Şikayette bulunmuşlar. Tabii sahadaki başarısızlığı masa başı bir takım oyunlarla, başka yönlere çekmek isteyenlerin bu çalışmalarını dünya spor kamuoyunun yemeyeceğini ben ifade etmek istiyorum. Bunların eski oyunlar olduğunu, Batı'nın maalesef çifte standardının artık son bulması gerektiğini zira buradaki mesajın gerçekten bir barış mesajı olduğunu herkesin bildiğini ama gerek Fransız mevkidaşımızın bu konudaki yaklaşımının gerekse bu konudaki algıyı başka yönlere çekmek isteyenlerin yanlış işlerle uğraştığını vurgulamak istiyorum."

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)