comScore

FutbolArena TV

Damien Comolli'den gündeme dair açıklamalar

28 Kasım 2019, Perşembe 17:14

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, takımdaki sakatlıklarla ilgili açıklamalarda bulundu. FBTV'ye konuşan Fransız futbol adamı, Max Kruse, Vedat Muriqi ve Mevlüt Erdinç hakkında konuştu. 

"KRUSE İÇİN ÇOK ZOR BİR SÜREÇTİ"
"Kruse için bu süreç çok zor oldu. Kendisi çok fazla sakatlanan bir oyuncu olmadığı için sürekli kendini zorladı. Sakatlığa hiç alışık olmayan bir futbolcu. İdmanlara dönmesi biraz zaman aldı ama şu anda durum pozitif. Samandıra'da sakatlandı. Onunla çok yakından ilgilendik. Bizim için en önemli olan durum onun yeniden sakatlanmamasıydı. Gerçekten tam anlamıyla iyileştikten sonra takıma katılması önemliydi."

"VEDAT'IN GÖZTEPE MAÇINDA OLMASINI BEKLİYORUZ"

"Vedat'ın sakatlığını zaten herkes gördü. Milli arada da çok yakından takip ettik. Kosova ile ilk maçını oynayabileceğini düşünüyorduk ama oynayamayacağı kesinleştiği anda hemen buraya dönerek tedavisine başladık. 2 gündür takımla birlikte antrenmanlara katılıyor. Umarım Göztepe maçında sahada olur. Vedat için önümüzdeki 2 gün içerisinde her şey planlandığı gibi giderse takımla birlikte olacak. Vedat için 5 haftalar konuşulurken, bu kadar kısa sürede dönmesi çok önemli. Böyle bir sağlık ekibine sahip olduğumuz için şanslıyız." 

"MEVLÜT ERDİNÇ'İN DURUMU KÖTÜ DEĞİL"

"Mevlüt geçen hafta antrenmanda sakatlandı. Durmu çok kötü değil. Kupa maçına olmasa bile Gençlerbirliği maçına yetişeceğini düşünüyoruz. O da büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Mevlüt'ün de en kısa zamanda dönmesi için çalışıyoruz."

"BERKE'NİN TEDAVİSİ BURADA DEVAM EDİYOR"

"Berke, Westerlo'da etkileyici bir performans gösteriyordu. Takımına da çok yardımcı oluyordu. Biz de Volkan Demirel hocamızla birlikte ziyaretine gitmiştik. 17 Kasım'da şanssız bir sakatlık geçirdi. Orada yer alan doktorumuz hemen kendisini ziyaret etti ve buraya getirdi. Tedavisini burada sürdürüyor. Rehabilitasyon süreci iyi gidiyor. 2 hafta içerisinde Belçika'da çalışmalara başlayacağını düşünüyoruz."

"ADIL RAMI İYİ ÇALIŞIYOR"

"Rami'nin sözleşmesinde ocak ayında onunla yolları ayırabileceğimiz şeklinde bir madde olduğu iddiasını okudum. Bu tamamen gerçek dışı. Kendisi gayet iyi çalışıyor. Sadık ile birlikte daha az süre almalarına rağmen çalışmalarını son derece iyi bir şekilde sürdürüyor."

"PANİK DEĞİLİZ, LİGİ KAZANMAK İSTİYORUZ"

"Hiçbirimiz panik içerisinde değiliz. Hala yarışın içerisindeyiz. Elimizden geleni yapıyoruz. Takımı nasıl daha iyi duruma getirebileceğimizi sürekli kendimize soruyoruz. Buradaki atmosferi özetlemem gerekirse, biz kazanmak istiyoruz ve bunun için gerekenleri yapacağız. Hocamızla sürekli iyi bir diyalog halindeyiz. Ligi kazanmayı hedefliyoruz ve kesinlikle panik durumda değiliz."

Fenerbahçe Videoları