comScore

Cüneyt Çakır'dan 'Hakemler art niyetli mi?' sorusuna cevap

08 Ocak 2018, Pazartesi 19:47
Cüneyt Çakır'dan 'Hakemler art niyetli mi?' sorusuna cevap

Türk futbolunun önde gelen hakemlerinden Cüneyt Çakır, Süper Lig'de yaşanan hakem hatalarına ilişkin konuştu. 

FutbolArena - Cüneyt Çakır, TRT Spor Basın Tribünü programında konuk oldu ve son yıllarda yaşanan hakem hataları, hakemlerin performansları konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 


Süper Lig'de hakem hataları son dakika haberleri


Süper Lig'de son yıllarda yaşanan hakem hatalarıyla ilgili olarak Cüneyt Çakır şu ifadeleri kullandı:

FATİH DOĞAN'IN SORUSU: 
"Eski hakemleri dinleyince, onların hakemlere yaptıkları eleştirileri dinledikçe hakemler hata yapmıyor, bazıları da art niyetli gibi düşünmeye başladım. Zihinsel zehirlenme yaşadım. Bunun sebebi de eski hakemlerimiz. Bir şeyleri bilerek mi bunları söylüyorlar? Gerçekten acaba bizim kaçırdığımız bir şeyler mi var diyorum?

CÜNEYT ÇAKIR'IN CEVABI

Hakemlerimizin tek bir düşüncesi var. Adaletli yönetim. Hatalar olabiliyor ve bunlar zaten yılsonunda değerlendiriliyor. Hiçbir hakemin kafasında böyle bir art niyet söz konusu bile değil. Şu andaki jenerasyon en şanslısı. Başkanımız Yıldırım Demirören Türk hakemliğinde profesyonelliği getirerek devrim gibi karar aldı. Hakemlerin kafasında sadece maç yönetmek ve iyi performans sergilemek var. Dünyanın birçok ülkesinde maç yönettim. Tesisleri de gördüm. Ancak Riva tesisleri gibisini görmedim. Bunun kıymetini bilmemiz gerekiyor. Hatalar oluyor. Futbolu ve hakemliği her türlü eleştiriye açık kişileriz. Kimseye gönül koymayız. Ancak hakemliğin dışına çıkan eleştiriler asla! Bunları kabul etmiyorum. Bizim tek hedefimiz var, Türk hakemliğini ve futbolunu ileri götürmek. 


Süper Lig'e yabancı hakem gelecek mi?


Süper Lig'de son dönemde en fazla konuşulan yabancı hakemlerin gelip gelmeyeceği konusuyla ilgili olarak Cüneyt Çakır, "Yabancı hakem konusu mümkün olacak bir şey değil. Bir dönem İskoçya yaptı bunu. Federasyon ve hakemler arasında problemler vardı. Davet ettiler hiç kimse gitmedi. Alt sınıf hakemler gitti ve 1 hafta sonra kendi hakemleriyle anlaşarak devam ettiler." diye konuştu. 
 

Cüneyt Çakır şike teklifi aldı mı?


Cüneyt Çakır, TRT Spor Basın Tribünü programında Bahri Havadır'ın "Meslek hayatınızda hiç şike teklifi aldınız mı? Aldıysanız tepkiniz ne oldu?" sorusuna "Hayır Almadım." yanıtını verdi. 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)