comScore

Cüneyt Çakır Fas - İran maçını yönetecek

13 Haziran 2018, Çarşamba 17:53
Cüneyt Çakır Fas - İran maçını yönetecek

Dünya Kupası'nda görev alacak olan Cüneyt Çakır'ın ilk maçı belli oldu. Cüneyt Çakır ve yardımcıları Fas - İran maçını yönetecek. 

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası'nda görev yapacak olan Cüneyt Çakır'ın ilk maçı belli oldu. Cüneyt Çakır, Dünya Kupası'nda 15 Haziran'da oynanacak olan Fas - İran maçında düdük çalacak. 

Cüneyt Çakır ve ekibi, 2014'den Dünya Kupası'nda sonra 2018'de de Türkiye'yi futbolun en üst seviyesinde temsil edecek. 2018'in Haziran ayında Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nda Cüneyt Çakır ile Bahattin Duran ve Tarık Ongun da görev alacak.
 

Dünya Kupası averaj sistemi


32 ülkenin katılacağı 2018 Dünya Kupası'nın grup aşamasında takımlar dörderli sekiz gruba ayrılacak ve her grupta birbirleriyle tek devreli lig usulü mücadele edecekler. Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar son 16 turuna yükselme başarını gösterecek. Diğer 16 takım ise Dünya Kupası'na veda edecek.
Son 16 turundaülkeler çapraz eşleşme ile eşleşecekler. A Grubu lideri B Grubu 2.'si ile eşleşirken, B Grubu lideri de A Grubu 2.'si ile eşleşecek. Çapraz eşleşmeler; A-B, C-D, E-F, G-H grupları arasında olacak. Son 16 turunda olduğu gibi çeyrek final, yarı final ve final eşleşmeleri tek maç usulüyle oynanacak.

Ev sahibi Rusya, otomatik olarak A grubunda birinci torbadan yer alıyor ve 14 Haziran 2018 tarihinde açılış maçını Suudi Arabistan ile oynayacak.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)