comScore

Cüneyt Çakır: "Ben aslında futbolcu olmak istiyordum"

01 Nisan 2020, Çarşamba 22:09
Cüneyt Çakır:

Evinde karantinaya çekilen Cüneyt Çakır, hakemlik kariyerinden önce futbolcu olmak istediğini itiraf etti.

FutbolArena - Türkiye'nin önde gelen FIFA kokartlı hakemlerinden Cüneyt Çakır, koronavirüs pandemisi nedeniyle kapandığı evinden TRT Spor'a röportaj verdi. Cüneyt Çakır, hakemlik kariyerinden önce futbolcu olmak istediğini söyledi.
 

Cüneyt Çakır'ın hakemliğe başlama hikayesi


Koronavirüs pandemisi hakkında konuşan Cüneyt Çakır, "Evden çıkana sarı kart da, kırmızı kart da versek az. Ancak çalışan ve zorunlu dışarı çıkan vatandaşlarımız var, sağlık çalışanlarımız var. Bizlerin, onları düşünmesi gerekiyor. Evde kalmalıyız. Ben 18 gündür evden çıkmıyorum." ifadelerini kullandı.

"FUTBOLCULUĞUMDA YAŞADIĞIM SAKATLIK NEDENİYLE HAKEMLİK KURSUNA GİTTİM"
Hakemliğe başlama hikayesini anlatan Cüneyt Çakır, "Ben aslında futbolcu olmak istiyordum. 7 sene altyapıda oynadım. Şampiyonluklar yaşadım. Forvet oynuyordum. Ancak 17 yaşında sakatlık geçirdim ve ara vermek zorunda kaldım. Bu dönemde bir hakem kursu açıldı ve benim bu camiaya büyük bir sempatim vardı. Futbola olan tutkum sebebiyle maçları ücretsiz izleyebilmek için  hakemliğe başladım." itirafında bulundu.

Son olarak "Hakkımda çıkan asılsız haberlere itibar etmeyiniz" diyen Cüney Çakır, "Bu süreci devlet büyüklerimizin uyarılarını dikkate alarak geçirmemiz gerekiyor." uyarısını yaptı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"