comScore

Rizespor Rizespor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Rizesporlu Avusturyalı futbolcudan övgü dolu sözler

21 Şubat 2017, Salı 20:08
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Rizesporlu Avusturyalı futbolcudan övgü dolu sözler

Çaykur Rizespor'un Avusturyalı futbolcusu Jakob Jantscher, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuştu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor'un Avusturyalı futbolcusu Jakob Jantscher, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dair övgü dolu sözler sarfederken, Erdoğan'ın ailesinin ve köklerinin bu kentten olmasından dolayı gurur duyduğunu söyledi. 

Jakob Jantscher, Avusturya basınına yaptığı açıklamada "Ben zaten futbol oynamak için buradayım. Siyaseti yorumlamak için değil. Ayrıca ciddi bir kanaate varmak için az bilgim var. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile henüz tanışmadım." diye konuştu. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Rizesporlu Jakob Jantscher'den övgüler


Avusturyalı futbolcu, Rize'de olmamasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman varlığının hissedildiğini anlatarak, "Rize'deki insanlar onun ailesinin köklerinin buradan olmasından oldukça gurur duyuyor. Genel olarak Türkler çok gururlu bir halk. Her yerde Türk bayrakları görülüyor ve birçoğunun üzerinde de Erdoğan'ın resmi var." diye konuştu. 
Öte yandan Güvenlik konusunda endişe duymadığını vurgulayan Jantscher, "Maçlar için sık sık İstanbul'a uçuyoruz. Emniyetsiz olduğu hissine hiç kapılmadım. Kulüp çok profesyonel çalışıyor. Tesisimiz de inanılmaz." açıklamasını yaptı.

RİZE'DEKİ İNSANLAR GURUR DUYUYOR"

"Rize'deki insanlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesinin köklerinin buradan olmasından oldukça gurur duyuyor. Genel olarak Türkler çok gururlu bir halk. Her yerde Türk bayrakları görülüyor ve birçoğunun üzerinde de Erdoğan'ın resmi var"

Jakob Jantscher bu sezon Çaykur Rizespor formasıyla çıktığı 26 resmi maçta 4 gol kaydetti. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)