comScore

Cuma rekat sayısı - Cuma namazı kaç rekat (13 Temmuz Cuma namazı)

13 Temmuz 2018, Cuma 09:58
Cuma rekat sayısı - Cuma namazı kaç rekat (13 Temmuz Cuma namazı)

Cuma namazı kaç rekattır? Cuma namazı rekat sayısı kaç? Cuma günü kılınan namaz kaç rekat olur? Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşların en çok aradığı soruların başında Cuma namazının kaç rekat olduğu yönünde.

FutbolArena - 13 Temmuz Cuma günü Cuma namazını kılmak isteyen vatandaşlar Cuma namazı kaç rekat, Cuma namazı rekatı kaç, Cuma namazı kaç rekattır? Cuma namazı nasıl kılınır, Cuma namazı kılmayı öğren gibi soruların yanıtını arıyor. Cuma namazı, İslam dininde cuma günü öğle vakti cemaatle kılınması farz olan iki rekatlık bir namazdır. İşte Cuma namazı rekat sayılarını sizler için haberimizde derledik.


Cuma namazı kaç rekat? Cuma rekat sayısı kaçtır?


Vatanşlarımız 13 Temmuz Cuma günü Cuma namazı için camiilere giderek ibadetini yerine getirecek. Cuma namazı öncesinde Cuma namazına ilk defa gidecek vatandaşların en çok aradığı konuların başında Cuma namazı kaç rekat, Cuma namazı kaç rekatten oluşur? Sorularına yanıt arıyor. İşte cevabı;

Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır.


CUMA NAMAZI NASIL KILINIR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINMert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"