comScore

Cuma öğlen namazı saat kaçta? (8 Haziran namaz saati)

08 Haziran 2018, Cuma 10:03
Cuma öğlen namazı saat kaçta? (8 Haziran namaz saati)

Cuma öğlen namazı saat kaçta şeklinde aramalar yapan vatandaşlar için cuma vakitlerini sizler için derledik. 8 Haziran cuma saatleri ve cuma namaz vakitleri burada.

Cuma öğlen namazı saat kaçta şeklinde aramalar yapan Müslüman vatandaşlar için cuma namazı saatlerini sizlere hazırladık. Bugün cuma öğlen namazı saati kaçta? Mübarek cuma gününde namaz kılmak isteyenler için cuma namazı vakitlerini Diyanet'in açıklamasına göre hazırladık. 
 

Bugün cuma öğlen namazı saat kaçta? (8 Haziran cuma saati)


Bugün cuma öğlen namazı kılmak isteyen vatandaşlar, cuma öğlen namazı saat kaçta, cuma namazı rekatı kaçtır, cuma kaç rekat, cuma abdest şart mı gibi birçok aramalar yaparak cuma namazı öncesinde bilgi sahibi olmak istiyor. Bizler de cuma namazı saatini Diyanet'in açıklamasına göre hazırladık. 


 

Cuma kaç rekattır? Cuma namazı kaç rekat kılınır? (8 Haziran 2018)


Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar için 1 haziran cuma rekat sayısını sizler için yazıyoruz. Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır.
CUMA NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLA!

FutbolArena Haber Turu (22 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.