comScore

Cuma namazı saatleri - Cuma namazı İstanbul'da saat kaçta? Cuma namazı saatleri güncel 11 Mayıs 2018

11 Mayıs 2018, Cuma 10:27
Cuma namazı saatleri - Cuma namazı İstanbul'da saat kaçta? Cuma namazı saatleri güncel 11 Mayıs 2018

Cuma namazı saatlerini öğrenmek isteyen müslüman vatandaşlar için cuma namazı saat kaçta sorusuna yanıt veriyoruz. Diyanet İşleri'nin açıklamasına göre cuma namazı saatleri illere göre belirtildi. İstanbul cuma namazı saati ile birlikte İzmir cuma saati, Ankara cuma namazı kaçta, Konya cuma namazı saatleri ve Adana cuma saati şeklinde arama yapanlara tüm yanıtları veriyoruz.

Cuma namazı saat kaçta sorusunun yanıtı illere göre değişmektedir. Diyaner İşleri'nin açıklamasına göre her ilde cuma namazı saati farklılık gösterebilir. İstanbul cuma namazı saat kaçta sorusunun yanıtıyla birlikte cuma namazı saatleri diyanet, cuma namazı saati şeklinde sorulan soruların cevaplarını da haberimizde bulabilirsiniz. Müslüman alemi için en mübarek gün olan cuma namazı kaç rekabet kılınır sorusunun yanıtına cuma namazı kaç rekat haberinden bakabilirsiniz. 
 

İstanbul Cuma namazı saati kaçta? Cuma Namazı saat kaçta kılınır? Adana, Antalya, Ankara, İzmir, Konya, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum cuma saatleri (11 Mayıs 2018)


İstanbul Cuma Namazı saati kaçta? aramalarında yanıtları haberimizde veriyoruz. Ankara Cuma Namazı, Konya Cuma Namazı saati, İzmir Cuma Namazı saatleri, Adana Cuma Namazı saati ve tüm illeri Diyanet İşleri'nin açıkladığı saatlere göre haberimizde bulabilirsiniz. 

Cuma Namazı saatleri için TIKLA!


Cuma namazı kılmak - Cuma namazı nasıl kılınır?


Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır. Abdest alındıktan sonra cuma namazı kılmaya başlanır.
Cuma namazı, farz namazlardan olup, (Cuma şartlarını kendilerinde toplayan kimseler için iki rekat Cuma namazı Farz-ı ayın'dır.) Cuma günü öğle namazı vaktinde kılınır. Cuma namazının özelliklerinden birisi de namazdan önce hutbe okunmasıdır. Cuma namazı 10 rekattır ama nafile namazlarla birlikte 16 rekat namaz kılınır.

Cuma namazı aşağıdaki şekilde kılınır:

4 rekat cumanın ilk sünneti,
2 rekat cumanın farzı, 
4 rekat cumanın son sünneti,
4 rekat Zuhri ahir,
2 rekat vaktin son sünneti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"