comScore

Cuma namazı saat kaçta? İstanbul cuma namazı saati 4 Mayıs 2018 (Cuma namazı diyanet saati)

04 Mayıs 2018, Cuma 10:20
Cuma namazı saat kaçta? İstanbul cuma namazı saati 4 Mayıs 2018 (Cuma namazı diyanet saati)

Cuma namazı saat kaçta, cuma namazı İstanbul 4 Mayıs 2018 tarihinde saat kaçta kılınacak. İstanbul cuma namazı saati öncesinde abdest alınmalı mı? Diyanet İşleri'nin açıkladığı İstanbul cuma saati, İzmir, Ankara, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Konya, Antalya, Manisa, Trabzon, Rize, Samsun, Erzurum ve Elazığ cuma namazı saatleri haberimizde.

Cuma Namazı saat kaçta aramalarının yanıtları haberimizde. Müslüman alemi için büyük bir önem tşaıyan Cuma Namazı için vatandaşların en çok merak ettiği konu Cuma Namazı saatleri. Cuma Namazından önce yapılması gerekenler neler? Cuma Namazı nerede kılınır? Cuma Namazı İstanbul saatleri gibi merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. İzmir cuma namazı saati, Adana cuma namazı saat kaçta, İstanbul cuma saatleri, İzmir, Trabzon, Samsun, Diyarbakır ve Erzurum cuma namazı saatlerini haberimizde bulabilirsiniz.
 

Cuma saati kaçta? İstanbul, İzmir, Adana, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır cuma saatleri (4 Mayıs 2018)


Müslüman aleminin mübarek olarak saydığı cuma namazı öncesinde vatandaşların en çok merak ettiği konu cuma namazı saat kaçta sorusu oluyor. Diyanet İşleri tarafından güncel cuma namazı saatleri açıklandı. İstanbul'da cuma namazı saatini öğrenmek isteyenler ve bulundukları tüm illerde cuma saatlerine bakmak isteyenler Diyanet İşleri'nin açıkladığı cuma namazı saatlerini inceleyebilirler.

Cuma Namazı saatleri için TIKLA!

 

Cuma Namazı nasıl kılınır? Cuma Namazı kaç rekat? Cuma Namazı kılınmadan önce ne yapılmalı?


Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır. Abdest alındıktan sonra cuma namazı kılmaya başlanır.

Cuma namazı, farz namazlardan olup, (Cuma şartlarını kendilerinde toplayan kimseler için iki rekat Cuma namazı Farz-ı ayın'dır.) Cuma günü öğle namazı vaktinde kılınır. Cuma namazının özelliklerinden birisi de namazdan önce hutbe okunmasıdır. Cuma namazı 10 rekattır ama nafile namazlarla birlikte 16 rekat namaz kılınır.

Cuma namazı aşağıdaki şekilde kılınır:

4 rekat cumanın ilk sünneti,
2 rekat cumanın farzı, 
4 rekat cumanın son sünneti,
4 rekat Zuhri ahir,
2 rekat vaktin son sünneti.

CUMA NAMAZI ABDEST NASIL ALINIR? TIKLA!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"