comScore

Cuma Namazı saat kaçta? İstanbul Ankara İzmir Cuma Namazı saati (27 Nisan 2018)

27 Nisan 2018, Cuma 09:44
Cuma Namazı saat kaçta? İstanbul Ankara İzmir Cuma Namazı saati (27 Nisan 2018)

Cuma Namazı saat kaçta? Cuma Namazı önemi nedir? Cuma Namazı neden kılınır? Cuma Namazı İstanbul'da saat kaçta? Cuma Namazı vakitleri ve Diyanet İşleri'nin açıkladığı Cuma Namazı saatiyle ilgili tüm bilgiler haberimizde.

Cuma Namazı saatlerini sizler için derledik. İstanbul Cuma Namazı saati, İzmir Cuma Namazı saati, Ankara Cuma Namazı saatleri ve diğer illerimizdeki Cuma Namazı saatlerini Diyanet İşleri'nin açıklamasına göre derledik. Cuma Namazı neden önemlidir? Cuma Namazı öğlen ezanı saat kaçta okunur? Cuma Namazı 27 Nisan saatleri ve Cuma Namazı vakitleri haberimizde.
 

Cuma Namazı saat kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir, Adana Cuma Namazı saatleri (27 Nisan 2018)


Müslüman alemi için en önemli gün olan Cuma günü kılınan Cuma Namazı saatlerini sizler için derledik. İstanbul 27 Nisan Cuma Namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul'da Cuma Namazı ezanı ne zaman okunacak? Müslüman vatandaşların merak ettiği Cuma Namazı saatlerini Diyanet İşleri'nin açıklamasına göre sizlere sunuyoruz.

BÜYÜK İLLERİMİZDE CUMA NAMAZI SAATLERİ

İstanbul: 13:08
Ankara: 12:52
İzmir: 13:15
Bursa: 13:08
Edirne: 13:18
Eskişehir: 13:02
Samsun: 12:38
Trabzon: 12:25
Hakkari: 12:09
Van: 12:10
Diyarbakır: 12:23
Tunceli: 12:26

İL İL CUMA NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLA!


Cuma Namazı neden önemlidir? Cuma ne demek?


Cuma; cem olmak, toplanmak manalarına gelir Cuma günü, Müslümanlar için çok önemli bir gündür.Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar Topluca yapılan bu ibadet, o günü bayram günü değerine yükseltir.

Bu sebeble Cuma gününe Seyyidü`l-eyyam, yani, günlerin itibarlısı,efendisi de denir.Bütün hayırlı işlerin Cuma günü meydana geldiği; tarih boyunca pek çok kudsî hâdiselerin hep Cuma günü zuhur ettiği rivayet edilir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"