comScore

Cuma namazı kaç rekat kılınır? Cuma namazı rekatları - Cuma namazı nasıl kılınır? (11 Mayıs 2018)

11 Mayıs 2018, Cuma 10:18
Cuma namazı kaç rekat kılınır? Cuma namazı rekatları - Cuma namazı nasıl kılınır? (11 Mayıs 2018)

Cuma namazı rekatları konusunda arama yapan Müslümanlar, cuma namazı kaç rekat sorusunun yanıtını arıyor. Müslümanlar için mübarek gün sayılan cuma günü namaz nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat sorusuyla ilgili yanıtlar haberimizde.

Cuma namazı kaç rekat aramalarının yanıtları haberimizde. Müslüman alemi için en mübarek gün sayılan cuma günü namazıyla ilgili tüm bilgileri derledik. Müslüman vatandaşların cuma namazı hakkında öğrenmek istedikleri tüm bilgiler burada. Ramazan ayı öncesi cuma günü namaz kılmak isteyen vatandaşlar cuma namazı kaç rekat aramasını yapıyor. Cuma namazı rekat sayısını bilmeyen vatandaşlar haberimizi okuyabilirler. 
 

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı nasıl kılınır? (11 Mayıs 2018 Cuma)


Cuma namazı ne zaman kılınır? Cuma namazı kılmak isteyenler neler yapmalı? Cuma namazı kaç rekat kılınır? Cuma namazı öncesi bilinmesi gerekenleri sizler için bir araya getirdik. Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Ardından imam iki rekat cuma namazı kıldırır. Ardından iki rekat cuma farzı kılınır. Farzın ardından cumanın son sünneti öğlen kılınan ilk sünnet gibi kılınır ve cuma namazı tamamlanır. Cuma namazı 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz ve 4 rekat son sünnet olarak toplamda 10 rekattır.
 

İstanbul Cuma namazı saati kaçta? Cuma Namazı saat kaçta kılınır? (11 Mayıs 2018)


İstanbul Cuma Namazı saati kaçta? aramalarında yanıtları haberimizde veriyoruz. Ankara Cuma Namazı, Konya Cuma Namazı saati, İzmir Cuma Namazı saatleri, Adana Cuma Namazı saati ve tüm illeri Diyanet İşleri'nin açıkladığı saatlere göre haberimizde bulabilirsiniz. 

Cuma Namazı saatleri için TIKLA!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"