comScore

Cuma namazı kaç rekat? Cuma rekat sayısı kaçtır? (31 Ağustos Cuma)

31 Ağustos 2018, Cuma 09:41
Cuma namazı kaç rekat? Cuma rekat sayısı kaçtır? (31 Ağustos Cuma)

Cuma namazı rekat sayısı kaçtır? Cuma namazı kaç rekat, Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı rekat sayısı hakkında arama yapanlar için Cuma namazı rekat sayısı haberini hazırladık. 31 Ağustos cuma rekat sayısı için haberimizi okuyabilirsiniz.

Cuma namazı rekat sayısı kaç? Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı rekatı, Cuma namazı nasıl kılınır, Cuma namazı kaç rekat kılınır, Cuma namazı rekatları nedir şeklinde aramalar yapanlar haberimizde cuma namazı rekat sayısını öğrenebilirler. Cuma namazı kılmak isteyenler ayrıca cuma namazı nasıl kılınır sorusunun yanıtını da haberimizde bulabilir. 
 

Cuma namazı kaç rekat? Cuma rekat sayısı kaçtır? (31 Ağustos cuma namazı nasıl kılınır?)


Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar için 1 haziran cuma rekat sayısını sizler için yazıyoruz. Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır.


Cuma namazı saatleri 31 Ağustos (İstanbul cuma namazı saati)


Cuma namazı saati, cuma saat kaçta, cuma namazı saati, cuma namazı İstanbul gibi aramalar yapanlar için Diyanet İşleri'nin açıkladığı cuma namazı saatlerini aşağıdaki linkten bulabilirler. Müslüman alemi için en kutsal gün olan cuma günü namaz kılmak isteyenler için cuma namazı saatleri burada.
CUMA NAMAZI SAATLERİ! TIKLA >>

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.