comScore

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı nasıl kılınır(4 Mayıs 2018)

04 Mayıs 2018, Cuma 09:49
Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı nasıl kılınır(4 Mayıs 2018)

Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar için cuma namazıyla ilgili bilinmesi ve mutlaka yapılması gerekenleri bir araya getirdik. Cuma namazı kaç rekat olur, cuma namazı nasıl kılınır gibi soruların yanıtları haberimizde.

Cuma namazı kaç rekat şeklinde sorular soran Müslümanlar için bilinmesi gerekenleri sizler için derledik. Müslüman alemi için en önemli gün olan cuma günü namaz nasıl kılınır, cuma namazı rekatleri kaçtır gibi çok sayıda soruların yanıtları merak ediliyor. Müslüman aleminin en önemli günü olan cuma günü namaz kılmak isteyen vatandaşlar için cuma namazı kılma konusunu anlatıyoruz. 
 

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı nedir? (4 Mayıs 2018)


Müslüman alemi için en mübarek gün olarak kabul edilen cuma günü ibadet etmek isteyen vatandaşlar cuma namazı saatlerini tkaip ederek namazlarını kılıyor. Peki cuma namazı nasıl kılınıyor? Cuma namazı kılmayı bilmeyenler için bu sorunun yanıtını veriyoruz. 

Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Ardından imam iki rekat cuma namazı kıldırır. Ardından iki rekat cuma farzı kılınır. Farzın ardından cumanın son sünneti öğlen kılınan ilk sünnet gibi kılınır ve cuma namazı tamamlanır. Cuma namazı 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz ve 4 rekat son sünnet olarak toplamda 10 rekattır.

 

İstanbul Cuma Namazı saati kaçta? Cuma Namazı saat kaçta kılınır? (4 Mayıs 2018)


İstanbul Cuma Namazı saati kaçta? aramalarında yanıtları haberimizde veriyoruz. Ankara Cuma Namazı, Konya Cuma Namazı saati, İzmir Cuma Namazı saatleri, Adana Cuma Namazı saati ve tüm illeri Diyanet İşleri'nin açıkladığı saatlere göre haberimizde bulabilirsiniz. 

Cuma Namazı saatleri için TIKLA!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"