comScore

Cuma namazı 1 Haziran saatleri nedir? Cuma namazı bugün kaçta? (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana Konya cuma namazı vakitleri)

01 Haziran 2018, Cuma 09:40
Cuma namazı 1 Haziran saatleri nedir? Cuma namazı bugün kaçta? (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana Konya cuma namazı vakitleri)

Cuma namazı 1 haziran saatleri haberimizde. Cuma günü namaz kılmak isteyen vatandaşlar için cuma saatlerini sizler için yazıyoruz. Bugün cuma namazı saati kaçta? Bugün İstanbul cuma namazı vakitleri ne zaman? Müslüman vatandaşlar için cuma namazı saatlerini sizler için hazırladı.

Cuma namazı saati kaçta? 1 Haziran cuma namazı saati ne zaman? Bugün İstanbul cuma saati kaçta, İzmir cuma namazı saati bugün kaçta? Mübarek cuma günü namaz kılmak isteyen vatandaşlar için cuma namazı vakitlerini sizler için hazırladık. Adana cuma namazı saati, Konya cuma namazı saat kaçta, Antalya cuma namazı saati gibi aramaların sonuçları da haberimizde. Cuma namazı abdesti nasıl kılınır, Cuma namazı nasıl kılınır ve cuma namazı rekat sayısıyla ilgili bilgileri de burada bulabilirsiniz.
 

Bugün cuma namazı saat kaçta? 1 Haziran cuma namazi vakitleri (İstanbul, Antalya, Bursa, İzmir, Konya, Ankara)


Bugün cuma namazı saatlerini il il sizlere hazırladık. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana gibi bütün illerde cuma namazı saatleri farklılık göstermektedir. Diyanet İşleri'nin duyurduğu cuma saatleri haberimizde yer alıyor. 

İL İL CUMA NAMAZI SAATLERİ! TIKLA >>

 

Cuma namazı rekat sayısı kaçtır? Cuma namazı nasıl kılınır?


Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır. Abdest alındıktan sonra cuma namazı kılmaya başlanır.Cuma namazı, farz namazlardan olup, (Cuma şartlarını kendilerinde toplayan kimseler için iki rekat Cuma namazı Farz-ı ayın'dır.) Cuma günü öğle namazı vaktinde kılınır. Cuma namazının özelliklerinden birisi de namazdan önce hutbe okunmasıdır. Cuma namazı 10 rekattır ama nafile namazlarla birlikte 16 rekat namaz kılınır.

Cuma namazı aşağıdaki şekilde kılınır:

4 rekat cumanın ilk sünneti,
2 rekat cumanın farzı, 
4 rekat cumanın son sünneti,
4 rekat Zuhri ahir,
2 rekat vaktin son sünneti.

CUMA ABDESTİ NASIL ALINIR? TIKLAYIN >>

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.