comScore

Cuma mesajları 2018 - Whatsapp cuma mesajı resimli (Resimsiz cuma mesajları 18 Mayıs 2018)

18 Mayıs 2018, Cuma 11:10
Cuma mesajları 2018 - Whatsapp cuma mesajı resimli (Resimsiz cuma mesajları 18 Mayıs 2018)

Cuma mesajları atmak isteyenler için en güzel resimli ve resimsiz cuma mesajlarını sizler için bir araya getirdik. Cuma mesajları resimsiz olarak sevdiklerine sadece anlamlı sözlerle göndermek isteyenler için örnekleri haberimizde bulabilirsiniz. Whatsapp cuma resimli mesaj örneklerini de sizler için bir araya getirdik.

Cuma mesajları 2018! En güzel cuma mesajlarını sizler için bir araya getirdik. Müslüman alemi için en mübarek gün sayılan cuma günü insanlar sevdiklerine cuma mesajları atarak güne başlıyor. Cuma mesajları örnekleri için haberimizi inceleyebilirsiniz. En güzel cuma mesajları, en anlamlı whatsapp cuma mesajları 18 Mayıs 2018 tarihinde sizler için bir araya getirdik
 

Cuma namazı kaç rekat? Cuma rekat sayısı kaç? (18 Mayıs 2018 Cuma)


Ramazan ayının ilk cuma gününde cuma namazı rekat sayısını sizler için yazıyoruz. Ramazan'da mübarek cuma günü namaz kılmak isteyenler için önemli bir konu da cuma namazı rekat sayısı. Cuma namazı, cuma günleri öğlen kılınır. Cuma namazında ilk olarak sünnet kılınır. Sünnetin ardından imam minbere oturur ve müezzin iç ezanı okur. Ezanın ardından imam iki kısımlık hutmesini okur. Hutbede cemaate faydalı dini bilgiler ve yönlendirici konuşmalar yapılır. Ardından imam iki rekat cuma namazı kıldırır. Ardından iki rekat cuma farzı kılınır. Farzın ardından cumanın son sünneti öğlen kılınan ilk sünnet gibi kılınır ve cuma namazı tamamlanır. Cuma namazı 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz ve 4 rekat son sünnet olarak toplamda 10 rekattır.
 

Bugün Cuma mesajı - En güzel Whatsapp resimli cuma mesajları (18 Mayıs resimsiz cuma mesajı)


Cuma mesajları müslümanlar için adeta vazgeçilmezdir. Müslüman alemi için en mübarek gün sayılan cuma günü cuma namazı saati öncesinde vatandaşlar birbirlerine resimli cuma mesajları atarak cuma gününü kutlarlar. Bizler de sizler için en yeni cuma mesajlarını bir araya getirdik. 

EN GÜZEL CUMA MESAJLARI
Allahım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun, amin!

Ey Benim Güzel Mevlam, Benim Senden istediklerimi Değil; Senin Bende Görmek İstediklerini Yaşat Bana. Amin! Hayırlı Cumalar.Allahım, bizi, dinde yalnız sana ihlasla ibadet eden haniflerden kıl! Yönümüzü Yanlış bildiklerimizden Hakka tevcih eyle! Hayırlı Cumalar.* Melekler daima duacınız olsun… Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun… Sevgili Peygamberimiz, şefaatçiniz olsun… Cumanız mübarek olsun…

* Bugün her zamanki gibi bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın, Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla. Cumanız Mübarek Olsun!

* Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Hayırlı Cumalar* Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Cumanız Mübarek Olsun…

*Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmеtindеn mahrum bırakmasın güzel Mevlam .

* Allahım! Bilerek vеya bilmеyеrеk isledigimiz hatalarimizi, günahlarimizi bagsla. Bizlere Merhamet buyur. süphesiz Sen mеrhamеtlilеrin en mеrhamеtlisisin.*Cumа gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstünе .

*İnsan; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayеtçisidir! ALLAH bizi şikayеt değil Şükredenlerden eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar .

*Gökten ne yаğdıdа yer kabul еtmеdi. Toprağa ne ekildi de bitmеdi. Bu dünya'ya kim geldi de gitmedi. Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi. Allah'ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yalvardı dа O işitmеdi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle. .. Hayırlı Cumalar !


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"