comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Craig Thomson, Beşiktaş maçından sonra Avrupa'ya çıkamadı

21 Şubat 2017, Salı 09:50
Craig Thomson, Beşiktaş maçından sonra Avrupa'ya çıkamadı

Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Kiev ile Beşiktaş arasında oynanan maçta yaptığı skandal hatalarla siyah beyazlıların elenmesine neden olan Craig Thomson, UEFA'dan büyük kesik yedi.

FutbolArena - UEFA ŞAmpiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın Dinamo Kiev deplasmanında 6-0 mağlup olduğu karşılaşmada yaptığı skandal hakem hatalarıyla siyah beyazlıların Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmasına engel olan İskoç hakem Craig Thomson'a UEFA'dan ağır ceza geldi.
 

UEFA'dan Craig Thomson'a ceza


Fanatik'in haberine göre; UEFA tarafından 2017 yılı içerisinde herhangi bir uluslararası maça atanmayan Thomson, 25 haftası geride kalan İskoçya Premier Ligi'nde 22 maç yöneterek en fazla maç yöneten iki hakemden biri olmuştu. Craig Thomson ayrıca UEFA'nın 2016 yılı içerisinde açıkladığı 'Elit hakem' kategorisinde yer almasına rağmen UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi'nde görev vermediği ender hakemlerden biri oldu.
 
Craig Thomson, olaylı Kiev-Beşiktaş maçının ardından, ''Sahada ne gördüysem ona göre düdük çaldım, karar verdim. Hata yaptığıma inanmıyorum. Şundan emin olabilirsiniz, hata yapmış olsaydım, özür dilerdim. Türkleri de kebabı da çok severim. Türkiye'nin güzel bir ülke olduğunu biliyorum. İnsanları da çok sıcakkanlı'' demişti. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)