comScore

Corona virüsü Çin futbolunu vurdu! Brezilyalı futbolcular ayrılmak istiyor (Talisca)

30 Ocak 2020, Perşembe 23:36
Corona virüsü Çin futbolunu vurdu! Brezilyalı futbolcular ayrılmak istiyor (Talisca)

Çin'de hızla yaygınlaşan Corona virüsü nedeniyle Brezilyalı futbolcuların ülkeden ayrılmak istedikleri iddia edildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Çin'de ortaya çıkan ve ölü sayısının her geçen gün arttığı corona virüsü, insan sağlığını tehdit etmeye devam ederken, futbolu da vurdu. 

Hızla yayınlan virüs nedeniyle ülkede yaşayan insanlar büyük panik olurken, Brezilyalı futbolcuların bundan dolayı ayrılmak istedikleri iddia edildi. Brezilyalı gazeteci João Paulo Cappellanes, Corona virüsünün hızla yaygınlaşmasından dolayı Brezilyalı futbolcuların Çin'den ayrılmak istediklerini yazdı. João Paulo Cappellanes, "Hulk, Renato, Paulinho, Teixeira ve diğer yıldızlar için ülkelerine geri döndüklerine dair bir şey söylemiyorum. Orada bulunan arkadaşlarla temasa geçtim ve böyle bir istek olduğunu öğrendim." dedi. 
GÖZLER TALISCA'DA!

Brezilyalı futbolcuların Corona virüsü nedeniyle Çin'den ayrılmaa kararı aldığı iddiasının ardından gözler Talisca'ya çevrildi. Bir dönem Beşiktaş ve sonrasında Trabzonspor'la ismi anılan Talisca'nın Çin'de kalıp kalmayacağı merak konusu. Guangzhou Teknik Direktörü Cannavaro geçtiğimiz günlerde Talisca'nın takımda kalacağını açıklamıştı. 
 

Corona virüsü nedir?


Koronavirüs ya da corona virüsü, kuşlar ve memelilerde hastalıklara sebep olan virüslerdir. İnsanlarda genellikle ciddi olmayan fakat ölüm riski bulunduran solunum yolu enfeksiyonlarına, inek ve domuzlarda ishal, tavuklarda ise üst solunum yolu hastalıklarına sebep olur.

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"