comScore

Copa America Haberleri: Lionel Messi aynı günde 2 rekoru egale etti

19 Haziran 2016, Pazar 15:36
Copa America Haberleri: Lionel Messi aynı günde 2 rekoru egale etti

Lionel Messi, Arjantin Milli Takımıyla 2016 Copa America Centenario'da tarihe geçti.

FutbolArena Detay - Dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Lionel Messi, Arjantin Milli Takımıyla henüz büyük bir kupa kaldıramadı ama bireysel anlamda iki rekoru egale etti.
 

Arjantin'in en golcü futbolcuları


Messi, milli takımda 111.maçında 54.golünü 2016 Copa America'da çeyrek finalde Venezuela ile oynanan maçta kaydederken; Gabriel Batistuta'yı yakaladı. 77 maçta attığı 54 golle, Arjantin Milli Takım tarihinin tüm zamanlardaki en skorer ismi olan Batistuta artık rekoru Messi ile paylaşıyor.

Messi ayrıca Arjantin'in 4-1 kazandığı Venezuela mücadelesinde yaptığı 2 asistle, Copa America'da 60 yıldır kırılamayan rekoru egale etti. Messi, Copa America'da şimdiye kadar oynadığı 19 maçta yaptığı 9 asistle, kupanın bu alanında zirvede bulunan Rene Melendez'in rekorunu yakaladı.
 

Arjantin formasını en çok giyen futbolcular


Lionel Messi, Arjantin Milli Takımı'nda çeşitli alanlarda da tarihe geçmek için çabalıyor. Yıldız futbolcu, Venezuela'ya karşı 111.kez Tangocuların formasını giyerek bu alanda 3.sırada olan Roberto Ayala'yı yakaladı. Arjantin Milli Takım tarihinde en çok forma giyen isimler ise; 142 maç ile emekli olan Javier Zanetti ile halen aktif şekilde futbol oynayan Javier Mascherano 127 maçla ikinci basamakta.
 

Arjantin Milli Takımı'na en çok kaptanlık yapan futbolcular


Lionel Messi bu arada Arjantin Milli Takımıyla sahaya en çok kaptan olarak çıkan 3.futbolcu oldu. Arjantin'le 47.kez sahaya kaptan olarak çıkan Messi, 46 maçla bu alanda 3.sırada bulunan Daniel Passarella'yı geride bıraktı. İlk sırada ise 63 maçla Roberto Ayala ile 57 maçla Diego Maradona bulunuyor.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.