comScore

Conte'nin Chelsea'deki tazminatı dudak uçuklattı

08 Şubat 2018, Perşembe 19:49
Conte'nin Chelsea'deki tazminatı dudak uçuklattı

Chelsea'da üst üste alınan farklı mağlubiyetlerin ardından teknik direktör Antonio Conte'nin görevine son verilmesi beklenirken, yönetim bu konuda tazminattan dolayı bekleme kararı aldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Chelsea'de Antonio Conte krizi giderek büyüyor. Premier Lig'de üst üste alınan farklı yenilgilerin ardından İtalyan teknik adamın görevine son verilmesi beklenirken, Conte'nin yüklü tazminat miktarı Chelsea yönetiminin geri adım atmasına sebep oldu. 

İngiltere Premier Lig 26. haftasında deplasmanda Watford'e 4-1 kaybeden Chelsea'de Bournemouth mağlubiyetinin ardından üst üste gelen ikinci farklı yenilgi sonrasında Conte'nin görevine son verileceği kesin görülüyordu. Ancak Chelsea yönetimi bu konuda acele etmeme kararı aldı. 
Sky Sports'un haberine göre, İtalyan teknik adamın sözleşmesinde yer alan 30 milyon euro değerindeki tazminat nedeniyle Chelsea yönetimi Conte'yi gönderme konusunda geri adım attı ve bundan sonraki maçları beklemeye başladı. İngilizlerin sezon sonuna kadar Conte ile devam etme olasılığının da yüksek olduğu kaydedildi. 
 

Conte Chelsea'de istifa edecek mi?


Chelsea Teknik Direktörü Conte, karşılaşmanın ardından "Görevde ayrılacak mısınız? Baskılar hakkında ne söyleyeceksiniz?" sorularına, Ben buradayım. Kulüpteki pozisyonum hala aynı ve kendimi işime vermeye çalışıyorum."Ne baskısı? Benim bir endişem yok. Eğer çalışmalarım yeterli değilse benim için sorun değil. O zaman kulüp daha doğru bir karar verir. Ancak dediğim gibi ben işimle ilgili bir endişe duymuyorum ve içim rahat." diye yanıt verdi. 
İngiltere Premier Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.