comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

CNN Türk'te anayasa değişikliğine Aziz Yıldırım örneği

10 Ocak 2017, Salı 23:59
CNN Türk'te anayasa değişikliğine Aziz Yıldırım örneği

CNN Türk'te yer alan 'Ne oluyor? programına katılan Doç. Dr. Yunus Emre anayasa değişikliği hakkında Aziz Yıldırım örneğini verdi. 

FutbolArena - CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor' programına katılan Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, anayasa değişikliği hakkında yorumlarda bulunurken, mevcut teklifin en temel sorununun kuvvetler ayrılığı olduğunu savundu. 

AZİZ YILDIRIM ÖRNEĞİNİ VERDİ
Doç. Dr. Yunus Emre, anayasa değişikliği hakkında konuşurken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la ilgili bir örnek verdi. Yunus Emre bu örneği vermeden önce, "Ben Beşiktaşlıyım. Aziz Yıldırım alınmasın ama sadece örnek olarak söylüyorum." dedi. 
Doç. Dr. Yunus Emre, 'Şöyle bir manzara düşünelim. Aziz Yıldırım Fenerbahçe Başkanı olmanın yanında Futbol Federasyonu Başkanı. Yıldırım bu iki görevinin yanında Merkez Hakem Komitesi Başkanı. Bunların yanında FIFA temsilcisi ve bunların yanında diğer takımların teknik direktörlerini göreve getirebiliyor.. Sonrasında Lig başladı.

"MEMLEKETTE SADECE FENERBAHÇE TARAFTARLARI YOK." ÖRNEĞİ...

Fenerbahçe diyelim ki ilk 10 maçını kaybetti. Aziz Yıldırım da sezonu iptal ettim, yeniden başlatıyoruz diyebiliyor. Ancak bu memlekette sadece Fenerbahçe taraftarları yok. Tabi ki böyle yapmayacaktır ve ben ciddi sorunlarımız olduğuna dair anayasa değişikliği hakkında bu örneği veriyorum." diye konuştu. 
Doç. Dr. Yunus Emre verdiği örneğin ardından, "Tabi ki böyle olmayacaktır. Bu konuşuğumuz Cumhurbaşkanlığı teklifini aynı kategoride değerlendirebiliriz." diyerek sözlerini noktaladı. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)