comScore

Galatasaray Galatasaray

Cüneyt Tanman: 'Galatasaray'ın akademisi darmaduman

15 Şubat 2017, Çarşamba 17:13
Cüneyt Tanman: 'Galatasaray'ın akademisi darmaduman

Galatasaray eski yöneticisi Cüneyt Tanman, sarı kırmızılı kulüpte yaşanan teknik direktör değişikliğiyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray eski yöneticisi Cüneyt Tanman, Riekerink'in gönderilmesi ve Tudor'un göreve getirilmesiyle alakalı sarı kırmızılı kulüpte işleyen süreci değerlendirdi. 

NTVSpor'a konuk olan Cüneyt Tanman, Riekerink'in Galatasaray'da yaşadığı süreç hakkında şunları söyledi:
"RİEKERİNK MECBUREN GÖREVE GETİRİLDİ"

Galatasaray, Riekerink'i o göreve getirmek zorunda kaldı. Ekonomik zorluklar nedeniyle. Hem zaman, hem de bütçe itibariyle şartlar oluştu. İyi bir teknik adam getirmeye kalksanız ciddi bir bütçe isteyecek. 

"SNEIJDER DEMOKLES'IN KILICI GİBİYDİ..."

Sneijder'den teknik adam yaratmak gibi bir projeniz olsaydı, Riekerink ile beraber bir formül üretilebilirdi. Bu formül önceden deklare edildiği için yol boyu daha başarılı olabilirdi. Hayır! Sneijder hiç karışmıyor gibi bir söylem kimseyi inandırmadı ve yanlış oldu. Yol boyu Demokles'in kılıcı gibi üstünde durdu. İşte kararları aldırıyor gibi. Zaman zaman yanlışlar oldu ve yönetimin de bu yanlışları değerlendirildiği oldu. 

"GALATASARAY'IN AKADEMİSİ DARMADUMAN!"

Galatasaray'ın akademisi darmaduman! Her gelen teknik adamın değiştirdiği bir sistem var. Üst yapıya bakıyorsunuz, tablo ortada. 9 tane teknik direktör değiştirilmiş. Teknik adamlar sihirbaz değil sonuçta. Teknik direktörü getirirken onun ne istediğini, sizin ne istediğinizi ve vizyonlarını birleştirmeniz gerekir. Galatasaray'da bunlar olmadı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)