comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Cüneyt Çakır'a uyarı! 'Yardımcının esiri olma'

11 Ocak 2017, Çarşamba 14:31
Cüneyt Çakır'a uyarı! 'Yardımcının esiri olma'

MHK'nin seminerinde konuşan Roberto Rosetti'nin yardımcısının esiri olmaması konusunda Cüneyt Çakır'ı uyardığı belirtildi.

FutbolArena - Süper Lig'de ikinci yarının başlamasına kısa süre kala Antalya'da düzenlenen hakem seminerinde TFF Eğitmeni Roberto Rosetti'nin Cüneyt Çakır'ı uyardığı ortaya çıktı.

Eski hakemlerden Muhittin Boşat, Star Gazetesi'ndeki köşe yazısında seminerde yaşananları şöyle anlattı:
"Rizespor-Osmanlıspor maçında kalecinin eli ile dokunduğu topa futbolcunun eli ile oynadığı düşüncesi ile hakem Cüneyt Çakır'ı kulaklık aracılığıyla ikaz ederek penaltı kararı verdiren deneyimli yardımcı hakem Bahattin Duran “yapmış olduğum skandal bir hata, savunulacak hiç bir yanı yok” deyince Roberto Rosetti kendisine ilave bir şey söyleme gereği hissetmedi. Ancak maçın hakemi Cüneyt Çakır'ı da bu tür pozisyonlarda daha dikkatli olup yardımcı hakeminin esiri olmaması hususunda uyardı. 

Antalya-Fenerbahçe maçında Sow'un röveşata ile rakip ağlara gönderdiği topun hakem Cüneyt Çakır tarafından gol sayılmayıp iptal edilmesi de ilk yarının en çok tartışılan hakem kararlarından birisi olmuş- tu. Bu pozisyonda Cüneyt Çakır'ın gol iptal kararını son derece doğru bulan İtalyan eğitmen Rosetti, Sow'a bir de sarı kart göstermesi gerektiğini Çakır”a söyledi."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)