comScore

Cluj'da Sumudica'nın görevine son verildi

27 Ağustos 2021, Cuma 01:31
Cluj'da Sumudica'nın görevine son verildi

Romanya'da Cluj'un sahibi Varga, teknik direktör Sumudica'nın görevine son verdi. Aynı zamanda kulüp yönetimini tamamiyle değiştirme kararı aldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Cluj'da teknik direktör Sumudica'nın görevine son verildi. UEFA Avrupa Ligi'nde Kızılyıldız'a elenen Cluj, Avrupa'daki yoluna Konferans Ligi gruplarınan devam edecek olmasına rağmen Kızılyıldız mağlubiyeti sonrasında kulübün sahibi Varga, Sumudica dışında kulüp başkanı Copilu'yu da görevden aldı. 

Romanya'da Digisport canlı yayınında Cluj'un sahibi Varga, Sumudica ve ekibini görevden aldığını, aynı zamanda başkan Marian Copilu'yu da görevden aldığını söyledi. 
Cluj, Romanya Ligi'nde 6'da 6 yapmasına rağmen kulübün sahibi Varga'nın bu sezon Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligi gruplarında yer almayı hedeflediği fakat bu hedefe ulaşılamadığı ifade edildi. 

TARAFTARLAR İSTİFA DİYE BAĞIRDI


Cluj taraftarları Kızılyıldız mağlubiyetinin ardından teknik direktör Sumudica'ya istifa diye bağırdı. Rumen teknik adam ise basın toplantısında 'İstifa edecek misiniz?' yönündeki soruya, "Benim bir akıl hocam var. Lucescu. Bana hiçbir zaman istifa etmemem gerektiğini söyler. Ligde lideriz. Konferans Ligi'nde gruplardayız. Ne istifası? Ayrılmak için deli olmam lazım." dedi. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!