comScore
bilyoner

Manchester City Manchester City

City'nin Stones transferi Cimbom'a yaradı!

09 Ağustos 2016, Salı 18:56
City'nin Stones transferi Cimbom'a yaradı!

Manchester City uzun süredir istediği transferi gerçekleştirdi. Bu transfer dolaylı olarak Galatasaray' da yaradı.

FutbolArena - Pep Guardiola'nın çalıştırdığı Manchester City, yeni sezon öncesi uzun süredir istediği transfer John Stones'u kadrosuna kattı. 

İngiliz basınında çıkan iddialara göre yaklaşık 56 milyon euroya mal olan bu transfer Galatasaray'ın da önünü açtı. 
22'lik stoper Stones, Everton'dan Manchester City'e gelince, Guardiola'nın 21 yaşındaki Jason Denayer'i de yeniden kiralayacağı düşünülüyor. 

Ünlü teknik adam City'nin oynadığı son 3 önemli hazırlık maçında Denayer'e sadece bir kez, 45 dakika şans tanıdı. Bu da genç oyuncunun gelecek sezon kadroda düşünülmeyeceği şeklinde yorumlandı. 

AURELİEN CHEDJOU YERİNE JASON DENAYER Mİ? 

Öte yandan Galatasaray da 31 yaşındaki tecrübeli stoperi Aurelien Chedjou ile yollarını ayırabilir. Verimsiz bir kamp dönemi geçiren ve oynanan hazırlık maçlarındaki görüntüsüyle hayal kırıklığı yaratan Chedjou, sözleşmesinin son senesine giriyor ve Marsilya'ya gideceği konuşuluyor. 

Galatasaray'dan 2.2 milyon euro kazanan Chedjou'nun gönderilip, geçen sezon olduğu gibi Denayer'in kiralanması düşünülüyor. 

Denayer Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamada, Türkiye'de çok şey öğrendiğini vurgulamış ve yeniden kiralanması halinde tekrar Galatasaray'a gelmek isteyeceğini ifade etmişti. 

Galatasaray yöneticileri "Şu anda bir anlaşma yada görüşme yok. Ancak Manchester City, Guardiola'nın Denayer'i takımda düşünmemesi halinde Galatasaray'a kiralayacağını söyledi. Denayer de, City olmazsa Galatasaray'da oynarım demişti. Bu transfer hamlesi bizi umutlandırdı." ifadelerini kullandı.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!