comScore

Çin'de ligler ne zaman başlayacak? Kulüpler idmana başladı

18 Nisan 2020, Cumartesi 21:30
Çin'de ligler ne zaman başlayacak? Kulüpler idmana başladı

Çin kulübü Wuhan Zall, Ocak ayında kamp için gittiği İspanya'dan 3.5 ay sonra ülkeye dönebildi ve duygusal anlar yaşandı. Çin Süper Ligi ile ilgili son gelişmeler. 

FutbolArena Dış Haberler - Çin Futbol Federasyonu geçtiğimiz günlerde yaptığı çağrının ardından kulüpler antrenmanlara başlarken, Çin'in Wuhan Zall futbol kulübü Ocak başında kamp için İspanya'ya gittikten sonra 3.5 ay sonra Çin'e dönebildi. 

3.5 AY SONRA ÇİN'E DÖNDÜLER
Ocak başında kamp için İspanya'ya giden fakat Çin'e uçuşların yasaklanmasının ardından yaklaşık 3.5 ay İspanya'da kalan Wuhan Zall kulübü ülkeye geri döndü. Wuhan Zall futbol kulübü Çin'de çiçeklerle karşılanırken, oldukça duygusal anlar yaşandı. 


Çin Ligi ne zaman başlayacak?


Öte yandan Çin Süper Ligi'nin Nisan veya en geç Mayıs'ta başlaması planlanırken, Federasyon hem sağlıklı koşulların tam anlamıyla sağlanması, hem de mevcut sorunları giderebilmek adına liglerin başlangıç tarihini yaz ayına erteledi. Bu süreçte ise kulüplere antrenmanlara başlanabileceği yönünde çağrıda bulunuldu ve Çin kulüpleri antrenmanlara başladı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!