comScore

Çin'de ligler ertelendi! "Temmuz'da başlayabilir"

12 Nisan 2020, Pazar 20:27
Çin'de ligler ertelendi!

Çin Futbol Federasyonu daha önce Nisan ortasında başlatmayı planladığı ligleri ertelemek zorunda kaldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Çin'de liglerin ne zaman başlanacağı belirsizliğini koruyor. Daha önce Nisan ortasında başlaması planlanan ligin, bu ay başlaması mümkün görünmediği öğrenildi. 


Çin'de Koroanvirüs haberleri - Çin'de ligler ne zaman başlayacak?


Çin Futbol Federasyonu Süper Lig maç takvimini ayarlarmak için yeni format üzerinde planlama yaparken, yurt dışına giden oyuncuların uçuşların yasak olduğu dönemden dolayı Çin'e geç dönmesiyle birlikte daha önce başlangıç tarihini ertelemek zorunda kalmıştı. Çin basınında yer alan haberlere göre, ligin başlaması Temmuz ayına sarkabilir. 

Geçtiğimiz sezon seyirci ortalaması 23.300 Çin Süper Lig'nde Federasyon daha önce iki şehirde turnuva sistemi üzerine yaptığı planı rafa kaldırmak zorunda kaldı. 9 Nisan'da gerçekleşen video konferans toplantısında Federasyon, ligin en geç Temmuz ayında başlama ihtimalini ön görerek yeni bir takvim programı tasarladı. 
Öte yandan Çin Futbol Federasyonu ayrıca devletten gelen onay kararını da beklemek zorunda. Salgının tamamen saf dışı bırakılması ve sağlıklı koşulların oluşmasının garanti edilmesi için hükümet kararı da bekleniyor. Çin Futbol Federasyonu tüm bu sebeplerden dolayı en geç Temmuz ayında başlamak üzere plan yapmaya başladı. 

MAAŞ İNDİRİMİ VE TİANJİN'İN İFLASI

Koronavirüs salgını süresince Avrupa'da birçok kulüp futbolcu maaşlarında indirime giderken, Çin'de henüz bu konu masaya yatırılmadı. Çin Süper Ligi'nde forma giyen futbolcuların maaş indirimine sıcak bakmamasından dolayı Federasyon, ekonomik dengeleri de korumaya çalışıyor. Zira şu anda Süper Lig'de yer alan Tianjin iflasını açıklayıp tüm hisselerini ücretsiz satışa sunduğu için kulübün geleceği belirsizliğini koruyor. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!