comScore

Çin Koronavirüs hastalığını nasıl yendi? Ligler başlıyor!

16 Mart 2020, Pazartesi 21:18
Çin Koronavirüs hastalığını nasıl yendi? Ligler başlıyor!

Guangzhou Teknik Direktörü Cannavaro, Çin'de hayatın normale döndüğünü ve Çinlilerin virüsü nasıl yendiğini anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Guangzhou Teknik Direktörü Cannavardo, Çin'de hayatın yavaş yavaş normale döndüğünü ve insanların artık maskesiz dolaştığını söyledi.

Koronavirüsün Çin'de azalmasının ardından ülkede hayata normale dönerken, liglerin başlamasına kısa süre kala ülkeye dönen Cannavaro, yaşadıklarını anlattı.
Guangzhou Teknik Direktörü Cannavaro, Çin'de hayatın yavaş yavaş normale döndüğünü, 1 ay öncesine kadar sokakta polis ve ambulans dışında kimseinn olmadığını söyledi. Cannvaro, şu anda ise insanların restoran ve birçok yerde maskesiz dolaştığını söyledi. 

"ÇİNLİLER YETKİLİLERİN TALİMATINI İZLEDİ, VİRÜSÜ YENDİ"

Şimdi her şey yolunda. İnsanları teraslarda, restoranlarda maskesiz olarak görebilirsiniz. 1 ay öncesine kadar sokaklarda kimse yoktu. Sadece polis ve ambulans vardı. Çinliler, herkes virüs kendisine bulaşmış gibi dikkat ederek yetkililerin tüm tavsiyelerine uydular. Böylelikle salgını yendiler. Evde kaldılar. Bu konuda polisler de ciddi önlemler aldı. Eğer kuralları ihlal ediyorsanız sınır dışı ediliyorsunuz. 

ENFEKTE OLAN İNSANLARIN %84'Ü İYİLEŞTİ

Çin Futbol Federasyonu henüz resmi olarak açıklamasa da 18 Nisan veya Mayıs'ta ligleri başlatmayı planlarken, Koronavirüs ile enfekte olan insanların %84'ününü iyileştiği ve ülkede hayata tekrar normale dönmeye başladığı öğrenildi. 


Çin'de ligler ne zaman başlayacak?


Öte yandan Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte Çin'de ligler ertelenirken, salgının yavaş yavaş ortadan kalkmasıyla birlikte liglerin Mayıs ayında başlaması bekleniyor. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)