comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Cihatçılık iddiasıyla sözleşmesi feshedildi, Gaziantepspor transfer etti

01 Şubat 2017, Çarşamba 00:40
Cihatçılık iddiasıyla sözleşmesi feshedildi, Gaziantepspor transfer etti

Gaziantepspor, Darmstadt tarafından sözleşmesi feshedilen Enis Ben Hatira'ya imza attırdı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Gaziantepspor, Almanya Bundesliga kulübü Darmstadt'ta oynayan ve cihatçı gruplarla ilişkili olduğu iddiasıyla sözleşmesi feshedilen Enis Ben Hatira'ya imza attırdı.

'SAHİP ÇIKTIK'
Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl transferin ardından yaptığı açıklamada, "Ülkemiz, müslümanlara koşulsuz şartsız kucak açan bir ülkedir. Ben Hatira'ya sahip çıktık." ifadelerini kullandı.

Yazılı açıklama yayınlayan Kızıl, sözlerinin devamında "Gaziantep'te seferberlik ilan ediyoruz. Teknik direktörümüz Bülent Uygun başta olmak üzere tüm sporcu kardeşlerimizle el ele verip bu sezon ligde kalmayı istiyoruz. Bu düşünceyle tüm taraftarlarımızın Adanaspor maçında tribünlerdeki yerlerini almalarını istiyoruz. Taraftarımız için de yeni sezonda şampiyonluk kadrosunu kurarak Gaziantepspor'u hak ettiği noktaya taşıyıcağız." diye konuştu.

FATİH DEMİRELİ'DEN YORUM

Öte yandan yorumcu Fatih Demireli, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Gaziantepspor'un Enis Ben-Hatira oldukça ilginç. Darmstadt'tan kadro dışı kalma sebebi, selefilere yakın bir derneğe maddi destek vermesi. Bu karar Almanya'da çok tartışıldı... bunun dışında Ben-Hatira çok iyi bir oyuncu ve bu olay olmasa Bundesliga'da rahatlıkla devam ederdi." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"